Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Małe czy duże płytki do małej łazienki? Podpowiadamy!

Małe czy duże płytki do małej łazienki? Podpowiadamy!

Nawet niewielka łazienka może stać się miejscem funkcjonalnym i estetycznym, z którego korzystanie będzie naprawdę przyjemne. Wystarczy przemyślana aranżacja wnętrza! Właściwe rozwiązania optycznie je powiększą i rozjaśnią, a o to właśnie chodzi! W tym przypadku dużą rolę odgrywają oczywiście płytki łazienkowe. Odpowiedni wzór, kolor i wielkość mają ogromne znaczenie. Zatem, jak wybrać płytki do małej łazienki, aby uzyskać znakomity efekt? Jaka wielkość płytek do małej łazienki okaże się optymalna? Przedstawiamy przydatne porady.

Duże płytki do małej łazienki

Płytki podłogowe do łazienki – które wybrać? Małe płytki do małej łazienki wydają się oczywistym wyborem. Ale niekoniecznie musi tak być! Duże kafle do małej łazienki to także świetny pomysł. Należy jednak zwrócić uwagę na ich barwę. Jasne kolory działają powiększająco i tego warto się trzymać. Strzał w dziesiątkę to płytki łazienkowe białe, kremowe, a nawet w subtelnych odcieniach szarości. Stworzą one gładką, spójną powierzchnię, która nada pomieszczeniu pożądanej głębi. Fugi powinny być możliwie najcieńsze i w kolorze płytek. Co ciekawe, większe płytki znacznie łatwiej utrzymać w czystości właśnie ze względu na to, że tworzą mniej fug.

Aby spotęgować efekt optycznego powiększenia łazienki, takie same płytki umieszczamy na ścianie i na podłodze. Duże, monochromatyczne powierzchnie są niezwykle modne, a przy tym stanowią neutralną bazą dla pozostałych elementów wystroju. Trzeba wspomnieć, że umieszczenie płytek tylko na jednej ścianie, gdy reszta zostanie utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej, gwarantuje dodatkowe powiększenie wnętrza.

Jakiej wielkości płytki do małej łazienki? Małe jest piękne!

Zastanawiając się, jakiej wielkości płytki do małej łazienki wybrać, nie trzeba rezygnować z ulubionych rozwiązań. Osoby, którym marzą się płytki ścienne mozaika, mogą się na nie zdecydować, ale trzymając się pewnych zasad. Tak naprawdę najważniejsze okazują dobrane kolorystycznie fugi. Dzięki nim uzyskamy gładką powierzchnię bez zmniejszających wnętrze podziałów. Można też postawić na ułożenie płytek tylko do połowy ściany. Wówczas najlepiej, aby kafle i ściana miały ten sam kolor. Małe płytki ciekawie wyglądają również na tylko jednej, niewielkiej powierzchni. Wówczas warto pokusić się nawet o płytki łazienkowe kolorowe, ale wciąż utrzymane w jasnej tonacji.

Małe czy duże płytki do małej łazienki? Można je połączyć

Czasami trudno zdecydować, jakiej wielkości płytki do małej łazienki wybrać. W takim wypadku polecamy sprytne połączenie różnych rozmiarów. Proponujemy, aby duże kafle ułożyć na podłodze, a mniejsze na ścianie. Powinny one jednak pochodzić z tej samej gamy kolorów! Poza tym małe płytki mogą posłużyć po prostu jako drobna dekoracja współgrająca z większymi kaflami.

Na co zwrócić uwagę poza wielkością płytek do małej łazienki?

Istotna jest nie tylko wielkość płytek w małej łazience. Równie ważna okazuje się ich faktura. Zatem, jakie płytki do małej łazienki? Doskonale prezentują się kafle z połyskiem, np. z terakoty czy glazury. Błyszczące elementy dodają wnętrzu blasku oraz głębi, przez co staje się ono wizualnie większe. Na ścianach możemy bez obaw umieścić płytki łazienkowe polerowane lub szkliwione. Na podłodze ze względu na bezpieczeństwo domowników lepiej sprawdzi się powierzchnia półpolerowana.

Co więcej, zarówno małe, jak i duże płytki do małej łazienki świetnie komponują się z metalicznymi elementami. Ciekawe rozwiązanie to płytki łazienkowe srebrne lub płytki łazienkowe złote w postaci niewielkich dekoracyjnych akcentów. Wiele zmienia także kształt płytek. Szerokie, układane poziomo kafle poszerzą zbyt wąskie pomieszczenie. Z kolei kompozycje pionowe optycznie je wydłużą.

Podpowiadamy, że osoby planujące projektowanie kuchni, również mogą skorzystać z opisanych wyżej porad. Ponadto, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat aranżacji łazienki, zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. Jakie płytki do łazienki?. Znalazło się tam wiele praktycznych wskazówek aranżacyjnych.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady