Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Najnowsze trendy w dywanach do różnych stylów wnętrz

Naturalna równowaga – najnowsze trendy w dywanach do różnych stylów wnętrz

W codziennym zagonieniu coraz częściej szukamy ciszy, spokoju, uciekamy w plener, do lasu, na powietrze, w przestrzeń. Ta tendencja ma swoje odzwierciedlenie we współczesnym wzornictwie i dekoracji wnętrz. Jak przekłada się na aranżację pomieszczeń?


Stabilizacja i grunt pod stopami to naturalne ludzkie potrzeby. Dlatego odpowiednio dobrana i zaaranżowana podłoga to podstawa, a na niej właściwy dywan. Nieustannie rozwijane są kolekcje oddające trend życia w zgodzie z naturą i poszukiwanie harmonii z przyrodą. Podstawowym celem trendu związanego z przyrodą, jest budowanie poczucia wspólnoty i spędzania czasu w gronie rodzinnym. We wnętrzach mają znaleźć się elementy i dekoracje nadające przytulności i stwarzające rodzinny klimat. Otaczamy się prostymi, oszczędnymi w kształtach rzeczami, muszą być one jednak wykonane z ciepłych i przyjemnych w odbiorze materiałów. Drewniane meble czy sprzęty tworzą tak ponadczasową estetykę, że skorzystać z niej może kilka kolejnych pokoleń.

Projektanci dywanów, jak również kupujący, chętnie sięgają po wzory inspirowane marmurem, minerałami, spękaniami, przetarciami, jak również delikatne, proste wzory geometryczne i efekty przestrzenne 3D. Jako, że w modzie pozostaje mocna stylistyka vintage zwana retro, zmiany widać przede wszystkim w dywanach klasycznych, gdzie bogato zdobione wzory przedstawione zostają nowocześnie w naturalnej kolorystyce ziemi. Stylistyka ta jest perfekcyjnym połączeniem tradycji i nowoczesności, a dywany stają się gwiazdami salonów i przyciągają uwagę. Dużym uznaniem cieszą się dywany o różnej gęstości i wysokości runa, co daje wrażenie trójwymiarowości.