Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Ile kosztuje montaż drzwi? Cennik 2024 dla wszystkich województw

Zakup odpowiednich drzwi nie jest ostatnim wydatkiem związanym z tym elementem wyposażenia i wystroju domu. Kolejne koszty generuje ich instalacja. Montaż drzwi – wewnętrznych czy zewnętrznych – jest nierozerwalnie związany z różnego rodzaju pracami wykończeniowymi czy remontowymi. Cena montażu uzależniona jest od kilku czynników. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przekonaj się, ile może kosztować wstawienie drzwi w 2024 roku w różnych częściach Polski.

Ile kosztuje montaż drzwi – cennik 2024

Prace w zakresie montażu drzwi wiążą się z różnymi wydatkami ze strony klienta. Niekiedy, decydując się na zakup drzwi, spotkasz się z sytuacją, w której cena usługi montażu zostaje zawarta w cenie brutto produktu. W innych przypadkach należy liczyć się z ceną montażu drzwi, która dodatkowo obciąży budżet. Koszt instalacji bywa zależny m.in. od parametrów drzwi i skomplikowania prac przygotowawczych (zwłaszcza tego, czy należy wcześniej zająć się demontażem starych drzwi). Co więcej, cennik montażu drzwi w dużej mierze jest uwarunkowany miejscem przeprowadzania prac. Zgodnie z dostępnymi statystykami łatwo stwierdzić, że cena montażu drzwi w określonym województwie może być wyższa lub niższa niż w innym regionie kraju.

Wstawianie drzwi – cena

Dokonując pewnych uśrednień, z łatwością określisz, ile kosztuje wstawianie drzwi w 2024 roku. W przypadku drzwi zewnętrznych z ościeżnicą koszty mogą kształtować się w zakresie od około 665 do 740 zł. Niższa – według cennika 2024 – okazuje się cena wstawiania drzwi wewnętrznych z ościeżnicą. W tym przypadku mowa o koszcie rzędu 290-350 zł. W obu wymienionych sytuacjach pamiętaj, że o wiele droższe okaże się wstawianie drzwi dwuskrzydłowych (ponad 600 zł w przypadku drzwi wewnętrznych i ponad 950 zł w przypadku drzwi zewnętrznych), czy drzwi w kasecie bądź drzwi szklanych.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą? Gdzie zapłacimy najmniej, a gdzie najwięcej?

Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą stanowią najprostsze rozwiązanie konstrukcyjne stosowane w montażu drzwi. Ościeżnice, czyli drewniane ramy instalowane w otworach drzwiowych, na których zawieszane są skrzydła drzwi, nazywa się potocznie futrynami. Warto jednak wiedzieć, że w przeciwieństwie do futryny ościeżnica daje możliwość regulacji. Zgodnie z dostępnymi w sieci informacjami można określić, że najtańszy okazuje się montaż tego rodzaju drzwi w województwach lubelskim (od 651 zł), lubuskim, podlaskim i podkarpackim (od około 665 zł) oraz pomorskim i kujawsko-pomorskim (od około 680 zł). Koszt montażu drzwi zewnętrznych z ościeżnicą jest największy w województwach łódzkim i małopolskim (od około 710 do 725 zł).

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych? Zróżnicowanie kosztów w zależności od regionu Polski

Jak już wiesz, montaż drzwi wewnętrznych jest z reguły tańszy niż montaż drzwi zewnętrznych. Jeśli zatem chodzi o drzwi wewnętrzne (z ościeżnicą), usługa ta najtańsza może okazać się w województwach lubelskim (od 285 zł), lubuskim, podkarpackim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim (od około 290 zł) oraz dolnośląskim (od 300 zł). Najdroższy będzie, jak można prognozować, montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą w województwie łódzkim, opolskim (od 307 zł) oraz małopolskim (od 314 zł). Można zatem przyjąć, że w 2024 roku koszt montażu tego rodzaju drzwi wynosi około 300 zł. Jak natomiast kształtuje się cena montażu drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych? Mieści się ona w przedziale od około 500 do 610 zł. Gdy mowa o montażu drzwi wewnętrznych szklanych, cena usługi zamyka się w okolicach 500-550 zł.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych? Poszczególne koszty i ich zróżnicowanie na mapie Polski

Jeśli chodzi o montaż drzwi zewnętrznych, z wyższym kosztem musisz liczyć się oczywiście wtedy, gdy w obręb prac montażowych wchodzi instalacja ościeżnicy. Cena montażu drzwi zewnętrznych w istniejącej już ramie zaczyna się od około 445 złotych w województwach lubelskim, kujawsko-pomorskim czy pomorskim i sięga około 530 zł w województwach dolnośląskim, czy łódzkim. Podobnie jak w przypadku drzwi wewnętrznych ze znacznie większym wydatkiem powinny liczyć się osoby planujące montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych. Tutaj ceny zaczynają się od około 910 zł w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim i podlaskim. W województwach łódzkim, małopolskim czy mazowieckim sięgają natomiast nawet 1020-1040 zł.

W ofercie sklepu Komfort znajdziesz szereg modeli drzwi uchylnych w najpopularniejszych wymiarach, czyli m.in. drzwi wewnętrzne 70 cm czy drzwi wewnętrzne 80 cm. W ofercie dostępne są oczywiście także modele nieco węższe, czyli 60 cm, jak i szersze, czyli drzwi wewnętrzne 90 cm, 100 cm, a nawet 110 cm. Wśród proponowanych modeli drzwi znajdziesz zarówno warianty nowoczesne i minimalistyczne, jak i drzwi klasyczne czy loftowe. Dzięki fachowej usłudze montażu mogą one w ekspresowym tempie stać się funkcjonalnym i estetycznym punktem wyposażenia Twojego domu.

Czytaj także: