Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Gdzie pasują klasyczne dywany

Klasyczne wzory dywanów – do jakich wnętrz (stylów) i kolorów najlepiej pasują?

Wiele osób lubi tradycję, co przejawia się między innymi w urządzeniu domu czy mieszkania. Dywan na podłodze to szereg zalet – od poprawy estetyki przez wyciszenie i ocieplenie po komfort chodzenia. Dodają elegancji i prestiżu. Wzorów i kolorów, kształtów i wielkości jest bez liku. W jakim wnętrzu najlepiej odnajdą się dywany klasyczne, aby stać się jego niekwestionowaną ozdobą?


Klasyczny dywan możemy położyć właściwie w każdym pomieszczeniu oprócz jadalni, gdyż tam będzie po prostu niepraktyczny. Dywan musi współgrać z kolorami wnętrza i meblami – podstawą takiej kompozycji powinna być jedna barwa wiodąca. Mając na uwadze równowagę i symetrię, porządek i elegancję, dążymy do prostych rozwiązań, nadających jednocześnie wnętrzom ciepła i przytulności.

Misterne klasyczne orientalne wzornictwo, naśladujące tureckie, perskie, indyjskie, marokańskie czy chińskie dywany, pasować będzie do wnętrz urządzonych tradycyjnie i elegancko, np. w połączeniu z drewnianymi meblami i starociami. Wybierając kolorystykę dywanu, należy pamiętać, że ciemny dywan nada pomieszczeniu przytulności, a jasny powiększy je optycznie. Gdy aranżacja jest jednobarwna, wybierzmy dywan o mocnej kolorystyce z wyrazistym motywem. Jeśli mamy już kontrasty, postawmy na jasne kolory i wzory, aby nie zakłócić spokoju.

Pamiętajmy też o odpowiednich kształtach i wymiarach dywanu, proporcjonalnych do pozostałych elementów wnętrza. Nie może być ani za duży – bo przytłoczy, ani za mały – bo sprawi wrażenie, że czegoś brak. Optymalne położenie dywanu to środek pokoju, z odpowiednimi odstępami od ścian. Wywoła to na poczucie harmonii. Klasyka to również wysoka jakość materiałów i włókien, które sprawiają, że dywan jest trwały, odporny na zabrudzenia, dobrze przewodzi ciepło i pozwala cieszyć się pięknym wyglądem przez wiele lat.