Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

Deska podłogowa - jaką wybrać? 5 inspiracji!


Deska podłogowa - jaką wybrać? 5 inspiracji!

Jakie deski podłogowe wybrać do własnego domu czy mieszkania? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa, gdyż zależy to od wielu czynników. Dlatego też w tym tekście postanowiliśmy choć trochę pomóc w dokonaniu właściwego zakupu. Zapraszamy do lektury!

Drewno na podłodze – czy to dobry pomysł?

Najważniejszym pytaniem, jakie powinien sobie zadać każdy przed zakupem desek podłogowych, brzmi – czy na pewno chcę postawić na drewno? W końcu nie da się ukryć, że ma ono kilka wad:

 • wrażliwość na duże skoki temperatury i różnice wilgotności
 • gorsze parametry przekazywania ciepła przy ogrzewaniu podłogowym,
 • wyższa cena od paneli laminowanych czy PCV.

Jeśli jednak wspomniane wady Cię nie przerażają, to na pewno możesz się cieszyć, gdyż skorzystasz z licznych zalet, jakie oferują deski podłogowe:

 • ⚬ długowieczność – dobre drewno jest twarde i odporne na uderzenia i zarysowania. Można je także poddawać renowacji,
 • ⚬ uniwersalność – podłoga, na której leży deska dąb czy jesion może pasować do każdego wnętrza i pomieszczenia.
 • ⚬ delikatność – drewno jest przyjemne w dotyku i ciepłe, przez co można po nim chodzić boso. Sprawdzi się ono także jako miejsce zabawy dzieci.
 • ⚬ ekologia – drewno to surowiec naturalny, który może zostać po zużyciu łatwo przetworzony,
 • ⚬ estetyka – bez wątpienia podłogi z drewna wyglądają świetnie – i prawdopodobnie zawsze będą modne!

Czy więc postawienie na omawiane rozwiązanie ma sens? Z całą pewnością tak!

Deska podłogowa – jaką wybrać?

Sama decyzja o wybraniu podłogi z desek nie jest więc trudna. Dużo większym problemem okazuje się często wybór optymalnego produktu. Na pewno więc dobrze jest wiedzieć, na jakie parametry trzeba zwracać uwagę:

 • ⚬ materiał – najczęściej spotykany jest oczywiście dąb. W sprzedaży znajdują się jednak też deski orzech, jesion czy klon. Rosnącą popularnością cieszą się też produkty z bambusa. Wszystkie one mogą jednak oferować wysoką wytrzymałość i użyteczność.
 • ⚬ budowa – najczęściej spotykaną opcją jest deska warstwowa, która złożona jest z dwóch lub trzech cienkich klepek z drewna ułożonych prostopadle do siebie. Budowa taka gwarantuje wyższą sztywność niż w przypadku produktów litych. Ciekawą opcją może być też podłoga fornirowana – deski takie zbudowane są z rdzenia wykonanego z płyty oraz cienkiej zewnętrznej warstwy drewna.
 • ⚬ sposób wykończenia – podłoga z drewna może być lakierowana lub olejowana. Oba te sposoby zabezpieczenia desek mają swoje zalety i wady. Zdaniem wielu, bardziej naturalny wygląd desek olejowanych wygląda bardziej ekskluzywnie, niż błyszczący czy matowy lakier. Ten jednak nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.
 • ⚬ przeznaczenie – poszczególne rodzaje desek podłogowych są z reguły oferowane do konkretnych pomieszczeń. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy dany produkt nadaje się np. do kuchni.

Czy wiesz, jakie są sposoby wykończenia podłogi drewnianej?

Jakie deski na podłogę – 5 naszych propozycji!

Parametry techniczne i użytkowe są oczywiście bardzo ważne. Jednak tym, co dla każdego najważniejsze, jest przede wszystkim wygląd desek podłogowych. Aby pomóc w ciekawym wyborze, przygotowaliśmy poniższe zestawienie bardzo różnorodnych opcji od kilku producentów.

 • 1. Deska Jesion Standard Deska Barlinecka – to stosunkowo tanie i bardzo uniwersalne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Duże lakierowane deski o wymiarach 0,18 na 2,20 m układać można pływająco lub na klej.
 • 2. Dąb Brown Sugar Piccolo Jodła Deska Barlinecka – produkt ten układany jest w jodełkę, dzięki czemu podłoga taka od razu zwróci na siebie uwagę. Ta dębowa deska utrzymana jest ciemnym odcieniu brązu, dzięki czemu doskonale będzie pasować do klasycznych wnętrz.
 • 3. Dąb Soil – to świetna propozycja do eleganckich salonów czy sypialni. Cechy wyróżniające tego produktu, to intensywny kolor, duży rozmiar i szczotkowanie – co podkreśla niezwykle naturalny wygląd zastosowanego drewna.
 • 4. Orzech Georgia – czyli idealna opcja dla miłośników naturalnie ciemnego drewna. Trzy warstwy drewna zapewniają niezwykłą trwałość podłogi.
 • 5. Dąb Szroniony Lareco – deski te wykonano z jasnego drewna, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w wielu wnętrzach. Ten lity produkt posiada fugowanie i został wykończony olejowoskiem.

Jak widać, różnorodność podłóg drewnianych sama w sobie jest zachwycająca. Dlatego też warto szukać opcji idealnej – także w naszym sklepie. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy ideałem dla ciebie będzie jasna deska jesion, czy ciemna deska klon – zawsze znajdziesz ją na Komfort.pl w dobrej cenie!