Current Image

Filtry

PŁYTKI ZEWNĘTRZNE

670 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki zewnętrzne i ich charakterystyka

Płytki na zewnątrz powinny charakteryzować się wysoką jakością. Są w końcu narażone na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim mrozu, deszczu czy nadmiernego promieniowania słonecznego. Tego typu kafle muszą charakteryzować się odpornością na te czynniki. Przeglądając je, zwróć uwagę przede wszystkim na nasiąkliwość płytek. Powinna być ona na jak najniższym poziomie, bowiem świadczy o podatności na wilgoć.

Poszukujesz tanich płytek zewnętrznych? W naszej ofercie znajdziesz kafle o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tak, aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla jego wnętrza płytki właśnie w naszym sklepie. Cena płytek zewnętrznych jest nieco wyższa, niż ma to miejsce w przypadku modeli wewnętrznych.

Jak dbać o kafelki zewnętrzne?

Kafle zewnętrzne świetnie się prezentują zarówno na balkonie, jak i tarasie. Aby utrzymać je w dobrej kondycji przez możliwie jak najdłuższy czas, należy o nie odpowiednio dbać, szczególnie zimą. Jeśli pada śnieg, należy pamiętać o regularnym odśnieżaniu. Drobny śnieg nie stanowi realnego zagrożenia, jednak gruba warstwa już tak. Może wpłynąć negatywnie zarówno na stan nawierzchni, struktury, jak i spoiny.

Płytki należy również regularnie myć. Jeśli pomiędzy nimi wyrastają chwasty — należy je usuwać. Przy zamawianiu płytek, jeśli tylko masz taką możliwość, możesz śmiało zamówić przynajmniej kilka zapasowych kafli. Przydadzą się, jeśli któraś z płytek pęknie. Czy kafle na zewnątrz wymagają impregnacji? Same kafelki nie, jednak warto odpowiednio zabezpieczać fugi, bowiem są one narażone na powstawanie mikroszczelin, a w dłuższej perspektywie — poważniejszych uszkodzeń. Odpowiednie preparaty mrozoodporne są ogólnodostępne i bez problemu znajdziesz odpowiedni produkt. Pamiętaj, że sama pielęgnacja płytek nic nie da, jeśli nie zadbasz o ich prawidłowy montaż. Zleć to zadanie profesjonalnej osobie, która na co dzień zajmuje się tego typu pracami.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.