leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

PŁYTKI 30X60

336 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki 30x60

Płytki 30x60 w sklepie Komfort to aż 400 różnych wzorów, wśród których znajdziecie zarówno kafelki do nowoczesnych aranżacji, jak i płytki do wnętrz inspirowanych klasycznymi trendami. W stałej sprzedaży posiadamy między innymi płytki 30x60 Opoczno, Cersanit, Tubądzin, Stargres czy Absolut Keramika. Nasza oferta obejmuje wszystkie popularne aktualnie wzory płytek 30x60. Miłośnicy nowoczesnych trendów mogą sięgnąć po płytki 30x60 marmurowe lub betonowe. Z kolei zwolennicy wnętrzarskiej klasyki mogą w swoim wnętrzu postawić na płytki 30x60 patchwork lub kafelki z motywami roślinnymi.

Jak układać płytki 30x60 na podłodze i ścianach?

O czym warto pamiętać, układając płytki 30x60 na podłodze lub ścianach pomieszczenia? Zacznijmy może od płytek ściennych 30x60. W zdecydowanej większości przypadków takie płytki układamy na ścianach poziomo. Taki układ płytek 30x60 może optycznie wydłużyć i powiększyć pomieszczenie. Efekt ten zostanie spotęgowany, jeśli wybierzemy płytki w jasnym odcieniu lub płytki 30x60 na wysoki połysk. W nowoczesnych wnętrzach na ścianach układamy często płytki 30x60 marmurowe lub imitujące beton. W przypadku takich modeli warto postawić na płytki rektyfikowane, które możemy położyć z bardzo niewielką, prawie niewidoczną fugą. Takie ułożenie ściennych płytek 30x60 pozwoli nam stworzyć jednolitą, minimalistyczną powierzchnię. Płytki 30x60 ścienne układamy zawsze od góry. Jeśli zajdzie konieczność docięcia jednej warstwy płytek, to znajdzie się ona w najmniej widocznym miejscu przy samej podłodze.

Jak układać płytki 30x60 na podłodze? Proces ten powinniśmy zacząć od najbardziej widocznego miejsca posadzki. Warto więc już wcześniej zaplanować układ wszystkich elementów wyposażenia pomieszczenia. Punktem wyjścia do układania płytek na podłodze jest często oś symetrii pomieszczenia lub jego przekątna. Płytki 30x60 układamy tak, aby całe płytki znalazły się na środku pomieszczenia, a ewentualne docinki po jego bokach. Duże znaczenie ma również to, czy płytki 30x60 cm będziemy układać wzdłuż, czy w poprzek pomieszczenia. Ułożenie prostokątnych płytek wzdłuż pomieszczenia może nam pomóc je optycznie wydłużyć i powiększyć. Analogicznie, ułożenie płytek 30x60 w poprzek pomieszczenia będzie miało odwrotny efekt.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane inspiracje

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.