Current Image

Filtry

PŁYTKI ŚCIENNE MARMUROWE (IMITUJĄCE MARMUR)

44 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki ścienne imitacja marmuru

Ceniony już od wieków marmur znajduje zastosowanie również w wielu popularnych aktualnie stylach architektonicznych. Mimo wielu zalet naturalnego marmuru dziś dużo częściej wykorzystuje się imitacje tego kamienia. Największą popularnością cieszą się oczywiście płytki ścienne imitujące marmur.

W sklepie internetowym Komfort płytki ścienne imitujące marmur to aż kilkadziesiąt różnych wzorów inspirowanych tym szlachetnym naturalnym materiałem. W sprzedaży mamy ścienne płytki imitujące marmur z nowych kolekcji czołowych producentów ceramiki dekoracyjnej. Są to między innymi płytki marmurowe Opoczno, Cersanit, Arte by Tubądzin, Absolut Keramika czy Euroceramic.

Dlaczego płytki ścienne takie jak imitacja marmuru są tak popularne? Jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju dekoracyjnych płytek ściennych?

  • Marmur symbolizuje ponadczasową elegancję i styl. Dla wielu osób jest synonimem luksusu i dobrego smaku. Choć oczywiście, jak każdy inny element dekoracyjny, również płytki marmurowe powinny być stosowane we wnętrzach z wyczuciem i umiarem.
  • Popularna od kilku sezonów moda na marmur i marmurowe akcenty sprawia, że po płytki ścienne imitujące ten materiał możecie sięgnąć w przypadku bardzo wielu różnych aranżacji wnętrz. Takie płytki nie kojarzą się już tylko z wnętrzami glamour czy klasycznymi, eleganckimi aranżacjami. Dziś marmurowe płytki mogą być równie dobrze elementem aranżacji nowoczesnej czy nawet wnętrza inspirowanego minimalistycznym stylem skandynawskim.
  • Płytki ścienne typu "imitacja marmuru" dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów. Największą popularnością cieszą się oczywiście uniwersalne czarne i białe płytki marmurowe. W naszej ofercie znajdziecie jednak także wiele odcieni imitujących marmur płytek szarych, beżowych czy nawet zielonych.
  • Płytki ścienne marmurowe możecie połączyć z różnymi innymi naturalnymi materiałami. W klasycznej aranżacji możecie postawić na takie zestawienie jak marmur i drewno czy marmur i granit. Projektanci wnętrz nie raz pokazali już jednak, że z marmurowymi płytkami można tworzyć także oryginalne i nieoczywiste połączenia, jak chociażby marmur i beton.
  • Do łazienki, kuchni czy salonu z marmurowymi płytkami ściennymi stosunkowo łatwo dobierzecie również dodatki. Do takich płytek pasuje zarówno ponadczasowe drewno, jak i nowoczesny metal i szkło. W eleganckich aranżacjach wnętrz urok marmurowych płytek ściennych możecie podkreślić kilkoma dodatkami w kolorze złotym.

Płytki ścienne marmurowe – kształt i format

Zastanawiacie się, jaki format w przypadku płytek ściennych marmuropodobnych sprawdzi się najlepiej? W tej kategorii zdecydowanie przeważają płytki duże i bardzo duże. Małe płytki ścienne à la marmur należą raczej do rzadkości, aczkolwiek część producentów ceramiki oferuje również takie modele. Duża powierzchnia płytki pozwala w pełni wyeksponować atrakcyjny marmurowy wzór. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wielkoformatowe płytki ścienne marmuropodobne rektyfikowane. Ich krawędzie wykończone są w taki sposób, że można położyć je bezfugowo lub z bardzo cienką, niemal niewidoczną spoiną. Taki sposób układania marmurowych płytek ściennych pozwala na stworzenie wrażenia dużej, jednolitej powierzchni.

Coś dla siebie znajdą w tej kategorii także Ci z Was, którzy poszukują płytek w innym formacie niż klasyczny prostokąt lub kwadrat. W sprzedaży mamy na przykład heksagonalne płytki ścienne ala marmur. Połączenie klasycznego wzoru z modernistycznym kształtem płytki pozwala na uzyskanie naprawdę ciekawego efektu aranżacyjnego. Heksagonalne płytki ścienne marmuropodobne możecie wykorzystać przede wszystkim w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz, a także aranżacji inspirowanych skandynawskim minimalizmem.

Płytki imitacja marmuru – jakie wybrać?

Bardzo duży wpływ na to, jak ostatecznie będzie prezentowała się płytka imitacja marmuru w Waszej aranżacji, ma kolor, na jaki się zdecydujecie. Najbardziej uniwersalnym i najczęściej wybieranym wzorem są ścienne płytki imitujące marmur w kolorze białym. Taki odcień daje Wam zdecydowanie największą swobodę aranżacyjną. Poszczególne modele białych płytek à la marmur mogą delikatnie różnić się wzorem. Marmurkowy wzór ma na takich białych płytkach najczęściej kolory szare i czarne. Bez problemu znajdziecie jednak także modele z niewielkimi złotymi akcentami. Białe płytki imitujące marmur poza dużą uniwersalnością i atrakcyjnym wyglądem mają również praktyczną zaletę. Jasny kolor płytek sprawia, że pomagają one optycznie powiększyć wnętrze. Na płytki ścienne imitujące biały marmur możecie więc zdecydować się w stosunkowo niewielkiej łazience.

Imitacja marmuru na ścianie – aranżacje

Jak już wspomnieliśmy, imitacja marmuru na ścianie to dekoracyjny element, który wykorzystać możecie w przypadku wnętrz inspirowanych naprawdę różnymi trendami. Przez lata ściany imitujące marmur były często elementem aranżacji w stylu glamour czy też wnętrz nawiązujących do stylu pałacowego. Niezwykła popularność marmuru sprawia jednak, że dziś takie płytki możecie równie dobrze wykorzystać w eleganckich nowoczesnych aranżacjach czy nawet wnętrzach inspirowanych minimalistycznymi architektonicznymi trendami.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.