Current Image

Filtry

PŁYTKI ŚCIENNE NIEBIESKIE

39 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki ścienne niebieskie

Delikatny, pastelowy błękit baby blue, marynarski granat, czy kojarzący się z latem lazurowy błękit to tylko kilka z wielu odcieni koloru niebieskiego, które możecie wykorzystać w aranżacji łazienki. Jest to jeden z kolorów, który tradycyjnie kojarzy się z wystrojem właśnie tego pomieszczenia. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na wystrój łazienki, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie płytki ścienne niebieskie są aktualnie dostępne w naszym sklepie. W stałej sprzedaży mamy około 20 różnych modeli, zaprojektowanych z myślą o różnych aranżacjach łazienki. Są to niebieskie płytki ścienne z nowych kolekcji takich producentów ceramiki ozdobnej jak Arte by Tubądzin, Opoczno, Cersanit czy Euroceramic.

Niebieskie płytki ścienne – jakie wybrać?

Niebieskie, granatowe czy błękitne płytki ścienne? Jaki odcień i format niebieskich płytek ściennych wybrać, aby stworzyć oryginalną i efektowną aranżację łazienki? W kategorii niebieskich płytek ściennych znajdziecie nie tylko gładkie jednokolorowe modele. Kilka ciekawych propozycji, które możecie wykorzystać w łazience z niebieskimi płytkami to również:

  • Strukturalne, błękitne płytki ścienne, ozdobione delikatnym tłoczonym motywem. Może to być na przykład drobny, geometryczny wzór czy też motyw marokańskiej koniczyny. Takie strukturalne płytki wyglądają szczególnie efektownie w połączeniu z naturalnym drewnem czy gładkimi płytkami podłogowymi imitującymi kamień.
  • Ciekawą alternatywę dla jednokolorowych płytek stanowią również niebieskie płytki ścienne imitujące marmur. Obok niezwykle popularnych marmurowych płytek białych czy czarnych w katalogach kilku producentów znalazły się również modele w kolorze niebieskim. Takie marmuropodobne niebieskie płytki na ścianę oferują między innymi takie marki jak Opoczno czy Cersanit.
  • Niebieskie płytki ścienne typu patchwork pozwolą Wam w oryginalny sposób ożywić monotonną aranżację łazienki. Takie kolorowe płytki stosuje się najczęściej na niewielkich powierzchniach. Przy pomocy niebieskich płytek patchwork możecie więc zaaranżować podłogę w małej łazience lub wykorzystać je na fragmencie ściany w strefie umywalkowej.
  • Płytki ścienne w niebieskim odcieniu to także kilka modeli imitujących wzorem naturalny kamień czy nawet beton architektoniczny. Są to zwykle niebieskie płytki ścienne wpadające w odcień szary.

Płytki ścienne do łazienki niebieskie – z czym je połączyć?

To, z jakimi materiałami najlepiej połączyć niebieskie płytki ścienne do łazienki, uzależnione jest przede wszystkim od tego, jakie trendy zainspirowały Waszą łazienkę i na jaki odcień niebieskich płytek się ostatecznie zdecydowaliście. Uniwersalnym materiałem, który możecie zestawić z niemal każdym rodzajem płytek ściennych łazienkowych niebieskich, jest naturalne drewno. Materiał ten pomoże wizualnie ocieplić chłodny niebieski kolor płytek.

W aranżacjach klasycznych, czy łazienkach z niebieskimi płytkami inspirowanymi skandynawskim minimalizmem możecie wykorzystać meble i dekoracje w kolorze jasnego lub bielonego drewna. Naturalny czy bielony dąb idealnie wpisuje się w większość takich łazienkowych aranżacji. Natomiast we wnętrzach inspirowanych stylem glamour, w których postawiliście na przykład na marmuropodobne płytki ścienne łazienkowe niebieskie, wykorzystać możecie drewniane akcenty w nieco ciemniejszych odcieniach. Mogą to być na przykład meble w stylu kolonialnym z ciemnego drewna egzotycznego lub materiałów je imitujących. Oczywiście w łazience powinniście wykorzystać tylko elementy drewniane lub drewnopodobne, które zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i zaprojektowane z myślą o stosowaniu w tak zwanych pomieszczeniach mokrych.

Płytki ścienne łazienkowe niebieskie są często wykorzystywane również w łazienkach w stylu marynistycznym. Jeśli zdecydowaliście się na taką aranżację, to w łazience z niebieskimi płytkami możecie wykorzystać różnego rodzaju dekoracje związane z tym stylem. Mogą to być na przykład grube konopne liny okrętowe, morskie muszle i rozgwiazdy czy tkaniny w biało-granatowe pasy.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.