leftImage
-25% w koszyku
"DYW25C" przy zakupie za minimum 100 zł Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DYWANY ROSYJSKIE

83 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany rosyjskie

Tradycja produkcji dywanów sięga w Rosji czasów panowania Piotra Wielkiego. W powstałych w tym okresie warsztatach rozpoczęła się produkcja tradycyjnych rosyjskich dywanów, które gościły w rosyjskich domach przez kolejne wieki. Jeśli chodzi o stylistykę, to dywany rosyjskie są oczywiście bardzo wyraźnie inspirowane tradycyjnymi dywanami perskimi czy tureckimi. Są to więc przede wszystkim dywany pełne orientalnych roślinnych motywów, Często łączące w sobie takie kolory jak różne odcienie czerwieni i złota. Tradycyjne dywany rosyjskie tkane były z naturalnych materiałów. Dziś zastępują je najczęściej dywany z przędzy polipropylenowej, poliestru czy akrylu, choć jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, bez trudu znajdziemy również dywany rosyjskie wełniane. Na taki dywan rosyjski możemy zdecydować się szczególnie wtedy, gdy zależy nam na bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych.

Taki styl dywanów przez wiele lat kojarzył nam się z modą rodem z czasów PRL. Dla wielu z nas dywany rosyjskie niekoniecznie były symbolem stylu czy elegancji. Jednak o tym, że moda potrafi być przewrotna i często powraca, przekonaliśmy się już nie raz. Orientalne dywany, w tym również dywany rosyjskie, wracają do naszych wnętrz i pojawiają się w coraz to nowych mieszkaniowych aranżacjach.

Dywan rosyjski – w jakim wnętrzu się sprawdzi

Dywany rosyjskie, perskie czy tureckie kojarzą nam się przede wszystkim z zabytkowymi aranżacjami, pełnymi antyków i stylizowanych mebli. Rzeczywiście dobrej jakości dywan rosyjski może być ozdobą takiego wnętrza. Coraz częściej jednak sięgamy po rosyjskie dywany, urządzając również wnętrza w stylu retro. W takiej aranżacji dywan rosyjski możemy zestawić z odnowionymi meblami inspirowanymi klimatami PRL.

Postarzany dywan rosyjski w nieco rozmytej kolorystyce możemy wykorzystać także w eklektycznym wnętrzu boho czy nawet w minimalistycznej aranżacji skandynawskiej. W tym ostatnim przypadku powinniśmy jednak postawić raczej na niewielki dywan w szarej tonacji zamiast charakterystycznego połączenia czerwieni i złota.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.