Filtry

DYWANY W KONICZYNY

29 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany w koniczyny

Dywany w koniczyny, a konkretnie w tak zwaną marokańską koniczynę, podbiły serca miłośników różnych wnętrzarskich stylów i trendów. Ten inspirowany orientalnym motywem wzór jest na tyle uniwersalny, że świetnie czuje się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach. Zacznijmy jednak od początku. Czym jest marokańska koniczyna? Jest to motyw rodem z marokańskiej arabeski, przypominający kształtem czterolistną koniczynę. Ogromna popularność tego wzoru sprawiła, że w naszych wnętrzach zaczęły się pojawiać nie tylko dywany w koniczynę, ale również tapety, poduszki, pościele, lampy czy kafelki z tym wzorem.

Dywany w koniczynę marokańską – do jakich wnętrz pasują?

Jedną z największych zalet marokańskiej koniczyny jest uniwersalność tego wzoru. Dywany w marokańską koniczynę dostępne są w przeróżnych wersjach kolorystycznych i formatach. Dzięki temu możemy wprowadzić je do wnętrz w bardzo różnym stylu. Warto jednak pamiętać, że wzór ten nie lubi nadmiaru. Idealnym tłem dla dywanów w marokańską koniczynę będą więc stonowane kolory, na przykład jasne ściany i podłoga z naturalnego drewna. Wybierając dywan w marokańską koniczynę, postawmy więc raczej na jednokolorowe dodatki. Motyw koniczyny na kilku dodatkach w jednym pomieszczeniu mógłby przytłoczyć całą stylizację. Nic więc dziwnego, że dywany w marokańską koniczynę możemy często spotkać w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. W przypadku tego stylu najczęściej wykorzystuje się szare lub czarno–białe dywany w marokańską koniczynę. Motyw ten sprawdzi się również w typowo nowoczesnych, loftowych czy industrialnym wnętrzach. Dywan w marokańską koniczynę odnajdzie się również we wnętrzach w stylu glamour. W przypadku takich aranżacji możemy sięgnąć po dywan w marokańską koniczynę ze złotą nitką.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dywany w marokańską koniczynę wykorzystać także w bardziej klasycznych wnętrzach. Pamiętajmy, że kluczowe jest odpowiednie dopasowanie koloru takiego dywanu do całej aranżacji.

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.