Filtry

DYWANY AKRYLOWE

72 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany akrylowe

Dywany akrylowe pod kątem wyglądu i sprężystości runa praktycznie nie różnią się od dywanów z naturalnej owczej wełny. Dywany akrylowe są bardzo miłe w dotyku i dostępne w różnych formatach, w bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Dywan akrylowy możemy z powodzeniem wykorzystać w aranżacji różnych pomieszczeń. Dywan z akrylu sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym czy w sypialni. W tym ostatnim przypadku możemy zdecydować się na wyjątkowo przyjemne w dotyku akrylowe dywany shaggy z długim runem.  W sklepie internetowym Komfort dostępne jest ponad 100 wzorów dywanów akrylowych w różnych kolorach i kształtach. Są to zarówno nowoczesne dywany akrylowe, jak i modele, które można wykorzystać w bardziej tradycyjnych aranżacjach.

Ciasny splot dywanów plecionych sprawia również, że są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dywany plecione mogą się więc sprawdzić w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak pomieszczenia wejściowe, ciągi komunikacyjne itp. Choć w tym przypadku duże znaczenie ma również to, na jaki materiał dywanu plecionego postawimy.

Dywany z akrylu – jakie są ich najważniejsze zalety?

Zalety dywanów z akrylu nie kończą się na ich atrakcyjnym wyglądzie i bogatym wzornictwie. Dywany z akrylu posiadają również kilka istotnych zalet praktycznych. Najważniejsze z nich to:

  • Dobra izolacja termiczna. Dywany z akrylu skutecznie ochronią nas przed chłodną, nie ogrzewaną podłogą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dywany akrylowe wykorzystać również w pomieszczenia z ogrzewaniem podłogowym.
  • Dywany z akrylu są antyelektrostatyczne. Dzięki temu nie powodują nieprzyjemnych wyładowań, jak może mieć to w miejsce w przypadku niektórych innych syntetycznych dywanów.
  • Dywany z akrylu są hipoalergiczne i bezpieczne dla zdrowia. Można je więc stosować w pokojach dziecięcych i w mieszkaniach alergików.
  • Nie powinniśmy mieć również problemu z utrzymaniem dywanu z akrylu w czystości. W większości przypadków wystarczy regularne odkurzanie ssawką bez szczotek. W przypadku powstania na akrylowym dywanie plamy możemy spróbować czyszczenia parą lub zastosować detergenty do włókien syntetycznych.
  • Dywany z akrylu są również odporne na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Oznacza to, że nie wyblakną i nie stracą swojego oryginalnego koloru nawet w wyniku długiego użytkowania.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.