Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Kuchnia z oknem tarasowym

Zaprojektuj i kup kuchnię

Kuchnia z oknem tarasowym

Kuchnia z oknem tarasowym sięgającym podłogi wyklucza możliwość zabudowy i poniekąd wymusza na nas pozostawienie otwartej przestrzeni. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ kuchnia z oknem w rozmiarze L zapewnia dodatkową wentylację pomieszczenia oraz odwdzięcza się dużą ilością naturalnego światła. A to z kolei pozwala nam na aranżacje, o których w ciemnej kuchni bez dostępu do okna można jedynie pomarzyć.

KUCHNIA OTWARTA NA SALON

Dysponując kuchnią z oknem tarasowym zazwyczaj mamy do czynienia z kuchnią otwartą na salon. Gdy jest jednak inaczej, warto pokusić się o zburzenie ściany działowej lub częściowe otwarcie strefy kuchennej na dzienną, aby jedno, jak i drugie pomieszczenie zyskało doświetlenie, poczucie przestrzeni oraz wizualną lekkość. Dzięki otwartej kuchni z oknem tarasowym można manewrować wielkością strefy kuchennej i salonowej dopasowując je do swoich indywidualnych preferencji. To ogromny atut, który z niewielkiego metrażu poszczególnych pomieszczeń potrafi stworzyć przestronną część wspólną.

KUCHNIA W ZABUDOWIE

Kuchnia z oknem tarasowym zabiera przestrzeń, szczególnie przy oknie uchylnym bądź przesuwnym. Dlatego warto pomyśleć o kuchni w zabudowie wyposażonej w większą ilość szafek dolnych i górnych, które zapewnią wystarczająco miejsca do przechowywania. Aby kuchnia jednorzędowa prezentowała się lekko nie ustępując przy tym funkcjonalności, najlepiej stworzyć naprzemienną zabudowę – pojedynczy wysoki słupek kontrastujący z odmiennych kolorem szafek wiszących. Niezwykle pomocne w tej aranżacji mogą okazać się zielone fronty kuchenne Asti, które można łączyć z pozostałymi kolorami matowych frontów fornirowanych – bielą, grafitem, granatem, czernią oraz strukturą dębu. Jasne odcienie i kuchnie z drewnianymi frontami wniosą rozświetlenie i lekkość, ale przy dostępie do dużego okna i gwarancji naturalnego oświetlenia nie należy bać się także ciemnych barw. Całość można zróżnicować industrialnymi uchwytami obok bezuchwytowo otwieranych frontów kuchennych Asti.

ZOOM NA KUCHNIĘ Z OKNEM

Aby kuchnia z oknem zyskała maksymalne oświetlenie, najlepiej zrezygnować z ciężkich zasłon oraz warstwowych firan. Zgodnie z zasadami kuchni w stylu skandynawskim, okno powinno zostać wyeksponowanie, a jeżeli zależy nam na przysłonięciu – najlepiej celować w jasną kolorystykę oraz naturalne materiały, takie jak len. W końcu kuchnia z oknem stanowi dekorację samą w sobie.

Udostępnij inspirację

Produkty w tym stylu

lakierowany front MDF, zawiasy BLUM, pod AGD

1622,00 zł/kpl

Dostępny w 5-6 tygodni
Produkt ze zdjęcia
lakierowany front MDF, okucia BLUM, cichy domyk

551,00 zł/kpl

Dostępny w 5-6 tygodni
Produkt ze zdjęcia
lakierowany front MDF, okucia BLUM, cichy domyk

299,00 zł/kpl

Dostępny w 5-6 tygodni
Produkt ze zdjęcia
lakierowany front MDF, okucia BLUM, cichy domyk

1112,00 zł/kpl

Dostępny w 5-6 tygodni
Produkt ze zdjęcia