Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wycieraczka z trawy morskiej – do jakich wnętrz pasuje?

Wycieraczka z trawy morskiej – do jakich wnętrz pasuje?

Wycieraczka nie musi być wyłącznie praktycznym akcesorium – może stać się też świetnym dopełnieniem wystroju wnętrza. W roli dekoracji doskonale sprawdzi się między innymi wycieraczka z trawy morskiej – są wytrzymałe, idealnie wpisują się w nurt eko, a przy tym pasują do wielu aranżacji.

Maty z trawy morskiej – wycieraczki w wersji ekologicznej

Obecnie wycieraczki wykonuje się z wielu materiałów – do wyboru mamy między innymi modele gumowe, z tworzyw sztucznych, bawełniane lub ich połączenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się także wycieraczki kokosowe wytwarzane z naturalnych włókien z łupin orzecha kokosowego. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów cieszą się również wycieraczki z trawy morskiej, które znajdują zastosowanie w aranżacji przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wycieraczki z trawy morskiej stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych, gumowych modeli. Ze względu na wykorzystanie naturalnych surowców, są doskonałą propozycją dla osób, które chętnie stawiają na ekologiczne rozwiązania. To jednak niejedyne zalety, jakie ma ta wycieraczka. Trawa morska jest też niezwykle estetyczna, a zarazem funkcjonalna, więc wykonane z niej maty znajdują wiele zastosowań.

Wycieraczki z trawy morskiej – gdzie się je stosuje?

Maty z trawy morskiej znakomicie sprawdzają się nie tylko jako wycieraczki. Oprócz strefy wejściowej czy przedpokoju z powodzeniem można ją także wykorzystać w pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku czy rekreacji. Maty podłogowe z trawy morskiej będą świetnie pełnić funkcję dywanów zewnętrznych na balkonach i tarasach. Z kolei we wnętrzach można nimi zastąpić dywany płaskotkane. Czemu jednak zawdzięczają zarówno swą stale rosnącą popularność, jak i różnorodne zastosowanie?

Wycieraczki z trawy morskiej są dostępne w wielu rozmiarach, wzorach i kształtach. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na różne sposoby – większe modele jako dywany, zaś mniejsze właśnie jako wycieraczki. Drugie z wymienionych bardzo dobrze sprawdzą się również w roli dywanika łazienkowego.

Wycieraczka z trawy morskiej – jakie ma właściwości?

Istnieje kilka cech, którymi powinna wyróżniać się dobra wycieraczka. Trawa morska jednak jest materiałem nie tylko ekologicznym – za sprawą jej właściwości jest ona doskonałym surowcem do produkcji wycieraczek. Wycieraczki z trawy morskiej skutecznie zatrzymują brud i wilgoć, zapobiegając wnoszeniu zanieczyszczeń do pomieszczenia. W łazience natomiast będą stanowić warstwę chroniącą stopy przed chłodem podłogi.

Wycieraczka ze specjalnym podgumowaniem będzie też pełnić funkcję antypoślizgową – dzięki odpowiedniemu wykończeniu zachowa stabilność i nie będzie się samoistnie przemieszczać. Wycieraczki z trawy morskiej są przy tym wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc bez obaw można je stosować nawet w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach.

Do jakich wnętrz pasują maty z trawy morskiej?

Oprócz świetnych właściwości użytkowych wycieraczki z trawy morskiej mają jeszcze jedną istotną zaletę – mogą być idealnym uzupełnieniem wielu aranżacji. W jakich jednak sprawdzą się najlepiej? Z pewnością jest to znakomita propozycja dla osób, które zastanawiają się, jak urządzić ekologiczne wnętrze. Wycieraczka z trawy morskiej będzie doskonale prezentować się w pomieszczeniu, w którym królują naturalne materiały. Taka wycieraczka eco będzie fantastycznie komponować się przede wszystkim z drewnem, bawełną, lnem, wełną oraz zielenią roślin.

Jednak maty podłogowe z trawy morskiej można śmiało wykorzystywać także w innych aranżacjach, dla których charakterystyczne jest zastosowanie surowców pochodzenia naturalnego. Można do nich zaliczyć między innymi wnętrza skandynawskie – główną rolę najczęściej odgrywa w nich drewno, ale trawa morska bez wątpienia stworzy z nim udany duet. Wycieraczki z trawy morskiej mogą również stanowić niebanalny dodatek w pomieszczeniach rustykalnych, vintage oraz eklektycznych.