Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Podłoga dla czworonoga


Na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli laminowanych?

Posiadanie zwierząt domowych to duża odpowiedzialność. Decydując się na nowego domownika musimy być świadomi, że będzie on potrzebował nie tylko naszego czasu i uwagi, ale także swojego miejsca. Aby przystosować mieszkanie warto zacząć od podłóg, które teraz będą dużo bardziej eksploatowane. Nie należy zbyt pochopnie decydować się na zakup i po kilku miesiącach żałować remontu. Lepiej od razu wybrać dobrze i w pełni cieszyć się nadchodzącymi chwilami z nowym przyjacielem rodziny. Wiadomo, że im większy pies przyjdzie do naszego domu, tym bardziej odporną podłogę musimy wybrać.


Panele podłogowe

Są dobrym rozwiązaniem, jeśli wybierzemy te wykonane z wysokiej jakości materiałów. Panele laminowane dobrej jakości są dość odporne na wilgoć i zarysowania, a zatem nadają się dla rodziny z niewielkim psem.


Drewno

Jest bardziej wytrzymałe, ale i kosztowne. Lepiej wybrać deski wykończone olejem niż lakierem. Równa lakierowana powierzchnia traci swój urok pod wpływem psich pazurów oraz piasku i wilgoci. Olejowane panele będą mniej podatne na działanie tych trzech czynników. Koniecznie trzeba jednak przestrzegać zaleceń dotyczących konserwacji, a więc powtarzać olejowanie co rok (a na początku nawet co 6 miesięcy).


Wykładziny elastyczne

Są odporne na działanie wody i piasku, jednak po pewnym czasie mogą być na nich widoczne ślady użytkowania. Są łatwe w utrzymaniu i znacznie cieplejsze niż tradycyjne płytki. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – wystarczy je odkurzać i raz na kilka dni myć wodą z dodatkiem środków czyszczących.

Spraw sobie wycieraczkę

Nie ma co bagatelizować roli wycieraczki! Nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także pomoże w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Zatrzymasz na niej zwierzaka po deszczowym czy zimowym spacerze, żeby wytrzeć mu łapki i wysuszyć. Wycieraczki umieszczone przed wejściem pełnią niezwykle ważną rolę: pochłaniają zanieczyszczenia, błoto i wodę. Ich stosowanie powoduje, że podłogi w mieszkaniu są nie tylko czystsze, ale także dłużej zachowują ładny wygląd i nie niszczą się, bowiem wycieraczki chronią posadzkę przed wodą, która w nadmiarze może spowodować uszkodzenie pokrycia, w szczególności paneli lub drewna. Dodatkowo pomagają zachować estetyczny wygląd dywanów i wykładzin dywanowych, w rezultacie zmniejszając wydatki na preparaty i środki czyszczące pokrycia podłogowe. Chcąc maksymalnie chronić podłogę przed zabrudzeniami, warto zastosować dwa rodzaje wycieraczek: zewnętrzną i wewnętrzną.