Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jesionowa podłoga – czy warto?


Jesionowa podłoga – czy warto?

Różnorodność współczesnych podłóg jest olbrzymia. Co ważne, dotyczy to zarówno technologii ich wykonania, jak i estetyki. W tym drugim przypadku w dalszym ciągu najpopularniejsze są rozwiązania z drewna, lub też je imitujące. Wśród nich wyróżnić należy wzory dębowe, klonowe, orzechowe czy też właśnie jesionowe. Czy warto postawić na tę ostatnią opcję? Przekonajmy się!

Idealna podłoga – jesion czy dąb?

Dla wielu osób temat podłóg drewnianych jest bardzo prosty – jeśli ma ona być wysokiej jakości, to musi być dębowa. Podejście takie nie powinno zresztą dziwić, gdyż gatunek ten faktycznie oferuje trwałość oraz elegancję, a stosowany był od wieków. Mimo to warto jednak zdawać sobie sprawę, że to nie jedyna szlachetna opcja. Innym cenionym rodzimym gatunkiem jest właśnie jesion, który powoli znajduje coraz liczniejsze grono wielbicieli. Wynika to z jego niekwestionowanych zalet i nieco innego niż dąb charakteru. Deska jesion posiada z reguły dużo wyraźniejsze usłojenie oraz naturalnie bardzo stonowaną, jasną barwę. Dzięki temu można wykorzystać je w praktycznie wszystkich rodzajach pomieszczeń, szczególnie że ich wytrzymałość jest bardzo wysoka i w zasadzie porównywalna do dębu.

Podłogi z jesionu – z czego możemy wybierać?

Mówiąc o podłogach jesionowych, trzeba oczywiście pamiętać, że niekoniecznie muszą być one wykonane z drewna tego rodzaju. Obecnie nabyć można też panele podłogowe laminowane lub winylowe, których warstwa dekoracyjna bardzo dobrze imituje ten naturalny materiał. Co przy tym jednak najważniejsze, posiadają one wiele innych zalet:

  • • Wytrzymałość – dobrej jakości produkty, takie jak np. panele Quick Step czy panele Egger, są bardzo odporne zarówno na zarysowania, jak i ścieranie.
  • • Stabilność – zarówno panele winylowe klejone, jak i układane w formie pływającej podłogi laminowane i z PCV są bardzo stabilne i nie ulegają odkształceniom.
  • • Odporność na wodę – dotyczy to przede wszystkim wariantów winylowych, choć także laminaty są obecnie dobrze zabezpieczone.
  • • Przystosowanie do ogrzewania podłogowego – i w tym przypadku najlepsze parametry oferuje winyl, choć cienkie panele laminowane także sprawdzą się doskonale.
  • • Dowolność wzorów – technologia nakładania warstwy dekoracyjnej pozwala na wytworzenie dowolnego koloru i usłojenia drewna.
  • • Cena – zarówno podłogi z winylu, jak i laminatu są dużo tańsze, niż te wykonane z drewna.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba więc stwierdzić, że zarówno deski jesionowe, jak i panele podłogowe drewniane imitujące ten gatunek to bardzo dobre rozwiązania, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Co jednak jasne, każda z tych opcji ma swoje mocniejsze i słabsze strony, o których warto pamiętać.

W jakich aranżacjach sprawdzą się jesionowe podłogi?

Bardzo ważną zaletą podłóg jesionowych jest też ich wspomniana uniwersalność i zróżnicowanie. Drewno to wygląda bowiem dobrze zarówno w naturalnym kolorze, jak i w wariancie przyciemnionym. Nabyć można także panele bielone tego rodzaju. Poszczególne produkty wykorzystać można oczywiście na różne sposoby i stworzyć z nich podstawę do wielu stylów – zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. W dworkowych aranżacjach najlepiej sprawdzi się ciemny jesion, który będzie świetnie współgrał z ekskluzywnymi dębowymi meblami. Do wnętrz skandynawskich lepiej pasować będzie jasny naturalny lub bielony jesion, który sprawdzi się też w minimalistycznych i nowoczesnych salonach.

Dlaczego warto kupować podłogi na Komfort.pl?

Decyzję o zakupie konkretnych paneli czy desek na podłogę zawsze warto dobrze przemyśleć i zapoznać się z większą liczbą produktów. Dlatego też tak dobrym rozwiązaniem jest przyjrzenie się ofercie naszego sklepu. Znaleźć w nim można olbrzymią liczbę artykułów o najróżniejszych parametrach i wzorach pochodzących od wielu wiodących producentów –np.: panele laminowane i winylowe Quick-Step czy też deski Barlinek. Atrakcyjną opcją mogą być też panele podłogowe wyprzedaż, których ceny są jeszcze korzystniejsze.

Z całą pewnością jesion na podłogę to bardzo dobry pomysł. Drewno to jest po prostu niezwykle eleganckie, ponadczasowe i uniwersalne. Warto więc stawiać na to rozwiązanie!