Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka podłoga drewniana do kuchni? Oto nasze pomysły!


Jaka podłoga drewniana do kuchni? Oto nasze pomysły!

Jaki jest najbardziej elegancki typ podłogi? Zdaniem wielu osób będą to deski drewniane, najlepiej dębowe lub innego szlachetnego gatunku. Nie dziwi więc, że mimo zauważalnie wyższej ceny, nawierzchnie tego typu są chętnie wybierane do salonów czy sypialni. Czy jednak drewno sprawdzi się też w kuchni? Przekonajmy się!

Podłoga drewniana w kuchni – czy to dobry pomysł?

Kuchnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu – i to nie tylko dlatego, że przygotowuje się w niej potrawy czy też wspólnie jada. Jej nietypowość wynika też z zupełnie innych warunków w nim panujących, w porównaniu z salonem czy sypialnią. Cechy charakterystyczne kuchennego klimatu to oczywiście większe zmiany temperatury, wilgoć, intensywne użytkowanie oraz częstsze pojawianie się trudnych zabrudzeń. Czynniki te oddziałują oczywiście na wszystkie powierzchnie, jednak siłą rzeczy najbardziej narażone są w tym przypadku podłogi. Aby więc nie martwić się o nich stan, w kuchniach często pojawiają się płytki czy podłogi winylowe. Czy jednak oznacza to, że drewno absolutnie się do kuchni nie nadaje? Odpowiedź na to pytanie na szczęście jest przecząca. Wbrew pozorom materiał ten sprawdzi się także w tak wymagającym pomieszczeniu. Zdecydowanie się na deski podłogowe pozwoli też na skorzystanie z ich kilku zalet:

  • ⚬ Wytrzymałości – zarysowania czy typowe uderzenia nie są problemem w przypadku dobrej jakości desek.
  • ⚬ Podatności na renowację – w odróżnieniu od winylu czy paneli laminowanych, drewnianym podłogom można przywrócić pierwotny blask dzięki cyklinowaniu.
  • ⚬ Naturalności – drewno to ciepły i przyjemny w dotyku materiał z surowca odnawialnego.
  • ⚬ Uniwersalności – bez wątpienia ładna deska dąb, czy orzech będzie pasować do większości wystrojów i aranżacji. Co więcej, trudno przypuszczać, by kiedykolwiek drewno całkowicie wyszło z mody.

Liczne plusy nie oznaczają, że omawiany rodzaj podłóg nie ma wad. Problemy z reguły są jednak wynikiem zaniedbań w konserwacji i czyszczeniu. Na pewno więc nie należy się bać drewna w kuchni – szczególnie że wygląda ono świetnie!
Czy wiesz, jakie są sposoby wykończenia podłogi drewnianej?

Jasna czy ciemna drewniana podłoga do kuchni – poznaj dostępne możliwości!

Podłogi z drewna są popularne, dlatego też ich producenci oferują mnóstwo ciekawych produktów i rozwiązań. Oczywiście różnią się one nie tylko wyglądem. Inny może być też materiał – obok dębu najpopularniejsze są deski orzech, jesion czy klon, sposób montażu, poziom zabezpieczeń czy budowa wewnętrzna – warstwowa lub lita. Dla większości osób najważniejszy będzie jednak wzór, który oczywiście powinien odpowiadać wystrojowi wnętrza. Podobnie jak w przypadku paneli deski podłogowe można podzielić na ciemne i jasne. Warto przy tym jednak podkreślić, że odpowiedni kolor może być naturalny, bądź też wynikać z poddawania drewna różnym procesom technologicznym. Dlatego też o ile deska klon na ogół będzie dość jasna, to można też trafić na produkty nieco ciemniejsze. Za najpopularniejsze obecnie można oczywiście uznać w dalszym ciągu deski dębowe, choć coraz więcej osób decyduje się obecnie na bardziej egzotyczne rozwiązania – takie jak chociażby bambus czy jatoba. Niezależnie od sytuacji, trzeba jednak pamiętać, że aby w pełni wykorzystać walory drewna, należy dobrać barwę i usłojenie podłogi do mebli i ścian. Absolutnie też nie powinno się jej też przykrywać chodnikami czy dywanikami – podłogi z desek powinny być zawsze maksymalnie wyeksponowane! A na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Deska Barlinek Dab Calgary Medio – ta bielona i lakierowana podłoga świetnie będzie pasować do kuchni nowoczesnych, czy też urządzonych w stylu skandynawskim.
  • Deska Kahrs Jesion Alabaster – to idealne rozwiązanie do jasnych kuchni. Dzięki błyszczącej powierzchni ta prawie biała podłoga na pierwszy rzut oka wygląda jak wykonana z tego ekskluzywnego kamienia. drewnianym podłogom można przywrócić pierwotny blask dzięki cyklinowaniu.
  • Deska Lareco Dąb Jesienny – produkt ten doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach do gotowania. Wygląda on doskonale, co jest zasługą olejowania, zamiast tradycyjnego lakierowania.

Gdzie tanio kupować dobrej jakości podłogi z drewna do kuchni?

Jedną z wad podłóg drewnianych jest na pewno ich cena, która jest nieco wyższa, niż w przypadku paneli czy winylu. Nie znaczy to jednak, że decydując się na takie rozwiązanie, jesteśmy skazani na olbrzymie wydatki. Często wystarczy skorzystać z ofert promocyjnych, których wiele dostępnych jest w naszym sklepie Komfort.pl. Przekonaj się, że dobra deska jesion, dąb czy klon nie musi kosztować majątku!