Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie parkietu pozwala utrzymać drewnianą podłogę w doskonałym stanie przez wiele lat. To proces, który usuwa z drewna zniszczenia, zadrapania oraz plamy, pojawiające się na jego powierzchni po dłuższym użytkowaniu. Każdy właściciel parkietu wie, że to kluczowy etap w procesie renowacji. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wiele osób obawia się kosztów związanych z cyklinowaniem. Dlatego by nieco rozjaśnić tę kwestię, sprawdzamy, ile kosztuje cyklinowanie parkietu.

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu? Przybliżamy orientacyjne ceny

Cena cyklinowania parkietu zależy od szeregu czynników – musisz mieć to na uwadze podczas poszukiwania korzystnej cenowo usługi. Ostateczny koszt cyklinowania parkietu zależy m.in. od wielkości, a także kształtu pomieszczenia. Warto jednak znać orientacyjne kwoty za tego typu usługę. Otóż ceny cyklinowania rozpoczynają się od 28,40 zł i sięgają do 38,50 zł za m2 netto, czyli 30,60 zł – 41,60 zł brutto. Co ważne, cennik cyklinowania parkietu dotyczy uśrednionego kosztu cyklinowania surowych desek drewnianych przy normalnym stopniu skomplikowania pracy. To koszt samej robocizny bez uwzględnienia ceny niezbędnych materiałów. Różni się on w zależności od regionu oraz miasta. Niektórzy usługodawcy przygotowują dla klientów indywidualną wycenę, co znacznie ułatwia decyzję o wyborze danego wykonawcy.Cyklinowanie parkietu – cena. Przybliżony koszt usługi brutto w poszczególnych województwach

 • Dolnośląskie – 38,30 zł/m2
 • Kujawsko-pomorskie – 36,80 zł/m2
 • Lubelskie – 35,20 zł/m2
 • Lubuskie – 36,80 zł/m2
 • Łódzkie – 38,30 zł/m2
 • Małopolskie – 36,80 zł/m2
 • Mazowieckie – 42,90 zł/m2
 • Opolskie – 39,80 zł/m2
 • Podkarpackie – 38,30 zł/m2
 • Podlaskie – 35,20 zł/m2
 • Pomorskie – 36,80 zł/m2
 • Śląskie – 38,30 zł/m2
 • Świętokrzyskie – 36,80 zł/m2
 • Warmińsko-mazurskie – 36,80 zł/m2
 • Wielkopolskie – 39,80 zł/m2

Czy warto zainwestować w cyklinowanie podłogi? Analiza kosztów i korzyści

Cyklinowanie podłogi może być opłacalną inwestycję, zarówno w wygląd podłogi, jak i jej cechy użytkowe. Oto zestawienie korzyści i kosztów, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji.

1. Poprawa estetyki parkietu. Cyklinowanie przywraca starą, zniszczoną podłogę do pierwotnego stanu. Usuwa wszelkie skazy, zadrapania czy nieestetyczne zarysowania. Prawidłowo przeprowadzona renowacja parkietu nada mu świeżości.

2. Łatwiejsza pielęgnacja. Wycyklinowana podłoga staje się łatwiejsza do utrzymania w czystości.

3. Przedłużenie żywotności podłogi. Cyklinowanie i późniejsze lakierowanie przedłuża żywotność podłogi i chroni ją przed dalszymi uszkodzeniami.

4. Poprawa izolacji akustycznej. Nowa powłoka na drewnianej podłodze może poprawić jej izolację akustyczną, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia hałasu w domu.

5. Zwiększenie wartości nieruchomości. Odnowiona podłoga w mieszkaniu na sprzedaż lub do wynajmu zwiększa wartość nieruchomości.

6. Oszczędności. Niezależnie od tego, ile kosztuje cyklinowanie podłóg, jest to niższy koszt niż w przypadku wymiany parkietu.

Najlepsze podłogi na Komfort.pl

Możliwe wady procesu cyklinowania podłogi

1. Wydatki. Jeśli planujesz poddać renowacji duży obszar, musisz liczyć się z wysokimi kosztami całości usługi.

2. Ograniczenie użytkowania podczas renowacji. Po zabiegu cyklinowania podłoga nie powinna być używana przez kilka dni. Bywa to sporym utrudnieniem w niewielkich mieszkaniach.

3. Czasochłonny proces przygotowania do cyklinowania. Przed cyklinowaniem podłogi trzeba wynieść z pomieszczenia meble, dywany oraz wszystko, co na niej stoi. To dość kłopotliwe i czasochłonne. W małych mieszkaniach, zwłaszcza w bloku, skutecznie zaburza to codzienne funkcjonowanie (nawet jeśli jest to tylko kilka dni).

Jak widać, korzyści jest znacznie więcej niż wad. Tylko w rzadkich przypadkach cyklinowanie parkietu okazuje się nieopłacalną inwestycją. Dotyczy to bardzo starych, zniszczonych podłóg z cienkimi deskami.

Koszty cyklinowania parkietu w zależności od rodzaju drewna

Cyklinowanie podłogi drewnianej może różnić się nakładem pracy w zależności od tego, z jakiego gatunku drewna wykonano deski podłogowe, Niektóre gatunki łatwiej poddają się wszelkim zabiegom, inne za to okazują się nieco bardziej wymagające w renowacji.

Cyklinowanie podłóg drewnianych z miękkich gatunków wymaga delikatniejszego podejścia podczas cyklinowania, ponieważ są one podatniejsze na zarysowania. Z kolei deski dębowe o wysokiej twardości wymagają większego nakładu pracy, co zwiększa koszt cyklinowania.

Co więcej, w grę wchodzi rodzaj wykończenia powierzchni. Na przykład deski orzech wymagają skomplikowanego procesu wykończenia. Wyższa cena dotyczy też podłóg z drewna egzotycznego. Za to deska jesion czy deska klon nie sprawiają większych problemów podczas pracy, co może wpłynąć na niższą cenę usługi.

Cena za odnowienie parkietu – ile kosztuje cyklinowanie?

Wiesz już, ile kosztuje cyklinowanie parkietu w przybliżeniu. Nie da się ukryć, że cena cyklinowania i lakierowania parkietu bywa wysoka, dlatego uważnie wybierz usługodawcę, który je przeprowadzi. Dobry fachowiec już na pierwszym spotkaniu oceni koszty swojej pracy. Nie doliczy również ukrytych kosztów do ceny renowacji starego parkietu. Godny zaufania specjalista podpisuje z klientem umowę, płaci podatki oraz daje gwarancję na swoje usługi. Dodatkowo odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z cyklinowaniem podłogi z desek oraz wyjaśni, jak należy ją poprawnie użytkować, aby na długo zachowała swoje walory.

Tajniki cyklinowania parkietu: ile kosztuje profesjonalna usługa?

To, ile kosztuje cyklinowanie podłogi, dotyczy tylko części kosztów, które musisz zaplanować. W cenę cyklinowania parkietu zwykle nie wlicza się dodatkowych usług, takich jak lakierowanie, olejowanie czy barwienie, które zwiększają koszt całej renowacji. To, ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu w porównaniu do dość nowej, niezniszczonej podłogi może rodzić pewne wątpliwości. Co więcej, do ceny cyklinowania należy doliczyć koszt zabezpieczenia odnowionej powierzchni. Postaramy się to wyjaśnić.

W przypadku, gdy parkiet wymaga dodatkowego naprawienia, jak np. wyrównanie powierzchni, cena też może się zwiększyć. Bierze się tu pod uwagę stopień uszkodzeń podłogi oraz czas pracy, którego potrzeba, aby przywrócić powierzchnię do stanu pierwotnego. Podłoga pokryta wieloma rysami, wgłębieniami i uszkodzeniami wymaga więcej uwagi, co może wpłynąć na koszt cyklinowania.

Następnie do kosztu cyklinowania należy więc doliczyć cenę lakierowania, które ma na celu uzyskanie błyszczącej warstwy ochronnej. Lakierowanie sprawdza się zwłaszcza w często użytkowanych pomieszczeniach, w tym w przedpokojach oraz salonach. Lakier zwiększa odporność podłogi na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Inna metoda zabezpieczenia parkietu to olejowanie, jednak nie zapewnia ono tak pewnej ochrony, a przy tym wymaga stosowania drogich środków do pielęgnacji.

O jakich kosztach mowa w przypadku lakierowania? Według ekspertów warto użyć nawet trzech warstw lakieru, aby zyskać zadowalający rezultat. Koszt za takie działanie zwykle oscyluje wokół 7-10 zł za m2, przy czym do tej kwoty należy doliczyć cenę lakieru. Ta zależy od rodzaju preparatu. Za impregnat poliuretanowy zapłacisz 28-42 zł za litr wystarczający na 10 m2 powierzchni. Litr ekologicznego lakieru to ok. 45 – 65 zł, który wystarczy na ok. 10-12 m2 podłogi. Lakier epoksydowy kosztuje ok. 30-45 zł za litr i pozwala na pokrycie ok. 8 m2 powierzchni. Powłoka alkidowo-uretanowa kosztuje 50-80 zł za litr i wystarczy na 10 m2. Olejowanie podłogi okazuje się nieco droższe. Pokrycie powierzchni olejem to koszt ok. 10 złotych za m2.

Kalkulator kosztów: ile zapłacisz za cyklinowanie parkietu w Twoim domu?

Koszt cyklinowania parkietu o konkretnej powierzchni możesz obliczyć z wykorzystaniem specjalnych kalkulatorów. Zwykle znajdują się one na stronach internetowych firm, które oferują profesjonalne cyklinowanie parkietu. Przed podjęciem decyzji o renowacji spróbuj skontaktować się z kilkoma usługodawcami i porównaj ich oferty. W ten sposób uda Ci się wybrać najlepszą opcję pod względem jakości oraz ceny.

Podsumowując, zdecyduj się na cyklinowanie podłogi, szczególnie jeśli parkiet jest zniszczony lub ma wiele uszkodzeń wymagających naprawy. Uwzględnij jednak zarówno koszty, jak i korzyści, aby dokładnie ocenić, czy jest to opłacalne w Twoim przypadku. To, ile kosztuje cyklinowanie, drewnianej podłogi warto omówić ze specjalistą. Oczywiście istnieje możliwość wykonania go samodzielnie – istnieją firmy wypożyczające sprzęt do cyklinowania. Jest to jednak obarczone pewnym ryzykiem nieprawidłowego przeprowadzenia procesu. To z kolei wygeneruje kolejne koszty, ponieważ zapewne i tak konieczna okaże się pomoc fachowca. A jeśli uznasz, że Twój parkiet nie nadaje się do renowacji i zapragniesz nowej podłogi, doskonałej jakości deski bielone czy szare deski znajdziesz w ofercie sklepu Komfort.pl.

Czytaj także:

Jesionowa podłoga – czy warto?

Co warto wiedzieć o podłodze „orzech"?

Panele czy deska podłogowa? Podpowiadamy!

Co zamiast dywanu dla alergika? 4 designerskie podpowiedzi!

Jak wybrać podłogę do sypialni?

Jak układać deskę podłogową?

Jaka podłoga drewniana do kuchni? Oto nasze pomysły!

Deski podłogowe – 8 najpiękniejszych propozycji!

Salon z jasną drewnianą podłogą