Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? To pytanie zadają sobie często Ci z Was, którzy stoją przed zadaniem urządzenia nowej łazienki lub remontem generalnym tego pomieszczenia. Cena montażu kabiny prysznicowej może obejmować szeroki zakres prac. To, ile kosztuje montaż kabiny, uzależnione jest również od tego, na jaki produkt się zdecydujecie. Z tego poradnika dowiecie się, co ma największy wpływ na koszt montażu kabiny prysznicowej i jakie są orientacyjne ceny tej usługi. Jeśli w najbliższym czasie czeka Was wymiana prysznica, zapraszamy do dalszej lektury.

Ceny montażu kabiny prysznicowej – od czego zależą?

Montaż kabiny prysznicowej to pojęcie, które może obejmować bardzo szeroki zakres prac. Dla wielu z Was montaż kabiny prysznicowej to po prostu osadzenie szklanych ścianek i drzwi prysznicowych. Często jednak koszt montażu kabiny prysznicowej obejmuje też szereg innych pracy. I to właśnie od zakresu i ilości tych prac uzależniona jest cena za montaż kabiny prysznicowej.
Poza samym zakresem prac na koszt całego przedsięwzięcia wpływają także poniższe kwestie.


  • Lokalizacja – nie da się ukryć, że na ceny montażu kabiny prysznicowej wpływa lokalizacja. Zwykle za większość prac remontowo-wykończeniowych zapłacicie więcej w dużych miastach. Na niższe ceny możecie liczyć w mniejszych miejscowościach. Czasami jednak trudniej znaleźć tam wykonawcę z wolnymi terminami.
  • Rodzaj kabiny prysznicowej i stopień skomplikowania prac. Najpopularniejsze i najprostsze w montażu są kabiny prysznicowe narożne. Cena montażu zależy także od tego, czy wybierzecie kabiny prysznicowe kwadratowe, kabiny prysznicowe prostokątne, czy kabiny prysznicowe półokrągłe.
  • Wybrany wykonawca – rynek usług budowlanych jest bardzo zróżnicowany. Wyceny poszczególnych wykonawców mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. Z tego względu warto porównać oferty kilku firm budowlanych. Często może okazać się, że czas poświęcony na poszukiwanie wykonawcy zaprocentuje sporymi oszczędnościami. Na remoncie łazienki zaoszczędzicie także, korzystając z licznych promocji i wyprzedaży dostępnych w naszym sklepie.


Koszt montażu kabiny prysznicowej – widełki

Przygotowanie orientacyjnej wyceny prac związanych z montażem kabiny prysznicowej, zacznijcie od ustalenia dokładnego zakresu prac. Na pewno pomoże Wam to w negocjacjach z firmą budowlaną lub fachowcem, który podejmie się tego zadania. Poniżej przygotowaliśmy dla Was listę poszczególnych etapów prac, które mają wpływ na ceny montażu kabiny prysznicowej. Pamiętajcie, że podane kwoty są czysto orientacyjne, uśrednione i mogą ulec zmianie.


  • Montaż kabiny prysznicowej, czyli montaż ścianki lub ścianek i drzwi prysznicowych to usługa wyceniana najczęściej w przedziale od 200 do 700 zł.> Oczywiście wiele zależy od typu kabiny. Kabiny prysznicowe walk in składają się tylko z jednej ścianki. Cena usługi będzie więc oscylowała w okolicy dolnej granicy. Zdecydowanie więcej będzie kosztował montaż modeli o niestandardowych kształtach. Do takich kategorii zaliczają się na przykład kabiny prysznicowe asymetryczne czy kabiny prysznicowe pięciokątne
  • Demontaż starej kabiny prysznicowej i/lub brodzika. Orientacyjne ceny takiej usługi zaczynają się od około 150 zł.
  • Montaż brodzika wraz z podłączeniem to wydatek od około 200 do 500 zł. Dotyczy w szczególności takich zestawów jak kabiny prysznicowe z brodzikiem. Nieco więcej zapłacicie za montaż tak zwanego odpływu liniowego.
  • Podłączenie baterii prysznicowej natynkowej lub panelu prysznicowego to zwykle wydatek od 100 do 300 zł. Nieco więcej będzie Was kosztował montaż baterii podtynkowej.
  • Zamontowanie deszczownicy kosztuje od 150 do 250 zł.

Podsumowując: jeśli prace obejmują wszystkie te etapy, zapłacicie mniej więcej od 800 zł do 1900 zł. Jeżeli zamiast brodzika montujecie odpływ liniowy, cena może być jeszcze wyższa.
Jak widzicie, to ile kosztuje montaż kabiny, zależy w dużej mierze od tego, na jakim etapie prac remontowo-wykończeniowych jesteście. Do powyższej listy prac można by dopisać jeszcze kilka dodatkowych pozycji. Są to na przykład opłaty związane z dojazdem do klienta czy transportem materiałów. Takie kwestie są jednak ustalane indywidualnie z wykonawcą montującym kabiny prysznicowej.

Czytaj także: