Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dywan turkusowy – do jakiego wnętrza pasuje?

Dywan turkusowy – do jakiego wnętrza pasuje?

Piękny dywan to bez wątpienia doskonałe uzupełnienie każdego salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Nie powinno więc dziwić, że od lat cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, a ich wytwórcy oferują coraz to nowe produkty – które różnią się rozmiarami, wzorem i kolorystyką. Wśród nich sporą popularność w ostatnim czasie zdobyły dywany turkusowe. Gdzie można je wykorzystać?


Poznaj zalety dywanów – nie tylko turkusowych!

Dywany od wieków uznawane są za niezwykle gustowny sposób wykończenia pomieszczenia. Co więcej, jeszcze nie tak dawno produkty tego typu wykonane z naturalnej wełny uznawano za niezwykle ekskluzywne, co też wynikało z ich bardzo wysokiej ceny i niewielkiej dostępności. Dziś jednak kupić je można dużo taniej, a maszynowo wytwarzane wzory z tworzyw sztucznych są bardzo popularne. W tym miejscu trzeba jednak dodać, że nawet tańsze dywany mogą doskonale pełnić swoją funkcję i absolutnie nie należy się ich bać.
Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje dobrze wykonanych dywanów mają kilka wspólnych zalet. Przede wszystkim są one wytrzymałe i dość dobrze znoszą próbę czasu, a ich pielęgnacja nie należy do szczególnie kłopotliwych. Wytwarza się je z takich materiałów, by były przyjemne w dotyku i dobrze izolowały od podłogi. Dla większości osób najważniejszy jest jednak sam wygląd dywanów, który jest w pełni zależny od pomysłowości wytwórcy. Możliwości w tym przypadku są niemal nieograniczone, a w przypadku bardzo ściśle tkanych kobierców można uzyskać wręcz efekt obrazu. W praktyce odbiorcy mogą więc szukać dokładnie takiego produktu, jakiego potrzebują, by użyć go w swojej aranżacji salonu, sypialni czy innego pomieszczenia.

Do jakich wnętrz będą pasować turkusowe dywany?

Bogactwo dostępnych na rynku dywanów klasycznych i nowoczesnych skłania klientów do poszukiwania niekoniecznie oczywistych rozwiązań. Co w końcu jasne, dużo łatwiej można zaaranżować mieszkanie utrzymanie w stylu black&white, czy też z jednym dominującym kolorem. Dużo trudniejszym zadaniem jest wykorzystanie bardziej fantazyjnych dodatków, które jednak z pewnością odwdzięczą się nam uzyskaniem nieprzeciętnego efektu. Jednym z nich może być właśnie turkusowy dywan, który można wykorzystać na kilka sposobów.

  • Dywany tradycyjne turkusowe – najbardziej oczywistym ich zastosowaniem jest uzupełnienie nimi salonu utrzymanego w stylu marynarskim czy śródziemnomorskim. Warto przy tym podkreślić, że kolor ten doskonale łączy się zarówno z bardzo jasnymi barwami – białym, beżowym czy szarym, jak i ciemnymi – jak grafit, czerń czy granat. Dzięki temu omawiana grupa produktów sprawdzi się także jako uzupełnienie wystrojów skandynawskich czy też nawet nowoczesnych i minimalistycznych salonów i sypialń, będąc elementem wyróżniającym.
  • Dywany nowoczesne turkusowe – oczywiście najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich we wszystkich jasnych pomieszczeniach. Delikatny turkus nada im nieco więcej charakteru i jednocześnie nie będzie się zbytnio wyróżniał. Dywan w takim kolorze będzie też z pewnością pasował do niejednego pokoju dziecięcego. Ciekawym rozwiązaniem może być też ich wykorzystanie w ciemnych sypialniach czy obficie korzystających z granatu i grafitu salonach. Lekki turkusowy dywan przełamie wówczas konwencje i doda całości przytulności i nieco komfortu.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu turkusowego dywanu?

Z całą pewnością dywany turkusowe w niejednym mieszkaniu czy domu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Aby jednak być z nich w pełni zadowolonym, koniecznie trzeba sięgnąć po produkty wysokiej jakości. Oczywiście nie oznacza to, że musimy postawić od razu na najwyższej klasy kobierce z naturalnej wełny, choć i je warto rozważyć. W wielu przypadkach ciekawszą opcją mogą się jednak okazać dywany z dobrych jakościowo tworzyw sztucznych. Ważnym parametrem w tym przypadku jest ich gęstość, która powinna być jak najwyższa. Dodatkowo opłaca się też skorzystać z produktów tkanych z przędzy Heat Set, które doskonale imitują naturalną wełnę.

Atrakcyjny dywan będzie świetnym dopełnieniem prawie każdego wnętrza. Co jednak jasne, zawsze należy go dobrze dopasować, by sprawdził się jako ważny element aranżacji. Dlatego też w naszym sklepie znaleźć można szeroki wybór produktów tego rodzaju, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie!