Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Co warto wiedzieć o podłodze „orzech"?


Co warto wiedzieć o podłodze „orzech"?

Najpopularniejszym wzorem podłóg drewnianych jest oczywiście dąb, który jest też synonimem wysokiej jakości i wytrzymałości. Jednak w ostatnich latach zauważyć można wzrost zainteresowania innymi rodzajami drewna – np. klonem, jesionem czy właśnie orzechem. Czy warto postawić na to ostatnie rozwiązanie? Sprawdźmy!

Deski podłogowe z naturalnego orzecha – czy to dobre rozwiązanie?

Oczywiście współcześnie podłogi orzechowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Z pewnością jednak najpierw warto się zastanowić, jak w praktyce sprawdzi się naturalne drewno tego rodzaju. Co najważniejsze, jest ono bardzo twarde i wytrzymałe, dzięki czemu może być używane nawet w pomieszczeniach o sporym natężeniu ruchu. Odpowiednio zabezpieczone lakierem czy olejem deski orzech można więc zastosować zarówno w salonie, jak i korytarzu czy sypialni. Siłą rzeczy ich użycie w pomieszczeniach wilgotnych – takich jak kuchnia czy łazienka należy dobrze przemyśleć. Drewno samo w sobie źle znosi częste zmiany temperatury i wilgotności, nie wspominając o nasiąkaniu wodą. Dlatego też w takiej sytuacji koniecznie trzeba postawić na wysokiej jakości drewniane panele Quick-Step, panele Egger, panele Faus czy innych uznanych marek, które są bardzo dobrze zabezpieczone. Absolutnie nie trzeba jednak martwić się o sztywność i stabilność nawierzchni tego rodzaju, która będzie na bardzo wysokim poziomie. Niezwykle atrakcyjny może być też wygląd podłóg z orzecha, które są z reguły utrzymane w ciepłych i przytulnych wybarwieniach – intensywnych brązach wpadających czasem nawet w czerwień. Popularne są też ciemne podłogi orzechowe, których elegancja zdaniem wielu nie ma sobie równych.

Orzechowa podłoga – jakie są inne możliwości?

Podłogi drewniane mają swój bezsprzeczny urok i wyróżniają się doskonałą jakością. Niestety jednak często ich wysoka cena okazuje się poważnym problemem. W takiej sytuacji warto postawić na inne rozwiązania, takie jak:

  • • Panele laminowane orzech – wykonane z twardego rdzenia z płyty oraz okleiny i dekoru pokrytego laminatem. Podłogi takie są tanie, bardzo proste w montażu i oferują dobre właściwości użytkowe. W ich przypadku należy jednak zwrócić uwagę na klasę ścieralności AC, która determinuje odporność wierzchniej warstwy na ścieranie.
  • Panele winylowe orzech – produkuje się je tłoczonego PCV, dzięki czemu są one stosunkowo cienkie i w pełni odporne na wilgoć. Można z nich ułożyć podłogę pływającą lub klejoną, wyróżniają się one też doskonałym przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu idealnie sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym.

Absolutnie nie można też powiedzieć, że panele laminowane czy winylowe to rozwiązanie budżetowe, które nie oferuje nic poza niską ceną. Podłogi tego typu w praktyce sprawdzają się doskonale, pod pewnymi względami przewyższają też panele podłogowe drewniane. Dlatego też na pewno warto na nie stawiać!

Jakie meble będą pasować do podłogi orzech?

Pisząc o podłogach orzechowych, należy też wspomnieć, że są one obecnie bardzo modne. Wynika to oczywiście z oryginalności tego rozwiązania – dużo rzadziej spotykanego, niż np. dąb. Drugi powód to bardzo atrakcyjna estetyka. Nawierzchnie z orzecha są bardzo wyraziste i dzięki temu świetnie pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i tych klasycznych i eleganckich. Doskonale połączyć można je z jasnymi meblami – białymi, szarymi czy beżowymi. Co przy tym warte dodatkowego podkreślenia, większość podłóg z orzecha wyróżnia się bardzo ciepłą kolorystyką, dzięki czemu można je wykorzystać do przełamania minimalistycznych i surowych wnętrz. Świetnie sprawdzą się one także w przytulnej sypialni czy salonie.

Gdzie kupować podłogi o wzorze orzech?

Bez wątpienia wykończenie posadzki deskami czy panelami w stylu orzech będzie dobrym posunięciem. Niestety jednak podłogi tego typu mają jedną wadę – jest nią stosunkowo niewielka popularność, szczególnie w porównaniu do dębu. Dlatego też bardzo często wybór w tym przypadku jest niewielki. Rozwiązaniem tego problemu jest na pewno zapoznanie się ofertą naszego sklepu. W poszczególnych kategoriach znaleźć można duży wybór wysokiej jakości paneli i desek orzechowych. Co przy tym warte podkreślenia, również ich ceny w wielu przypadkach są niezwykle korzystne. Zapraszamy do zakupów!