Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Komfort i wygoda dzięki naszym podkładom na ogrzewanie podłogowe - poczuj różnicę w swoim domu!

Podczas wybierania podłogi zwłaszcza tej, która będzie spoczywać na wodnym ogrzewaniu podłogowym, należy wybrać przede wszystkim odpowiedni podkład. To jaki wybierzemy podkład wpłynie na nasze przyszłe rachunki. Całość powinna tworzyć nie tylko piękny dla oka efekt, ale przede wszystkim trwałą i właściwie przewodzącą ciepło podłogę. Należy kierować się zasadą, że im mniejszy opór cieplny systemu podłogowego tym mniej stracimy energii emitowanej przez ogrzewanie podłogowe, a tym samym poniesiemy mniejsze koszty na ogrzewaniu naszego domu lub mieszkania.

Jak wybrać podkład?

Ogrzewanie podłogowe

Jeśli naszym celem jest zapewnienie doskonałego przewodnictwa to powinien mieć jak najniższy opór cieplny, dzięki temu zapewnimy efektywną parce instalacji grzewczej.

Natężenie ruchu

Powinien być twardy i dawać odpowiednie podparcie zamkom paneli tzn. zabezpieczać panele przed wyłamywaniem się ich tym samym uniemożliwia wypinanie się desek. Podkład powinien mieć dużą twardość (CS wytrzymałość na ściskanie), która gwarantuje pewne podparcie dla zamka spinającego deski i tym sam wydłużają żywotności podłogi.

Komfort akustyczny

Izolacja akustyczna – wycisza pomieszczenie i niweluje dźwięki, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe prócz bardzo dobrej przewodności cieplnej, powinny mieć wysoki współczynnik wyciszenia podłogi (likwiduje nieprzyjemny stukot) gwarantujący komfortowe użytkowanie podłogi.

Podkłady pod panele laminowane

Na rynku dostępne są podkłady w podziale na materiał wykonania:

Zimno

Miękki polistyren

Ciepło

Gęsty polietylen, podkłady z tego materiału ze względu na dużą gęstość nie zawierają w swoim przekroju pustek powietrznych izolujących przepływ powietrza

Gorąco

Najtwardsze podkłady poliuretanowe, zdecydowanie najlepsze podkłady do tego celu to podkłady z rodziny Mutiprotec czyli poliuretanowe z dużą zawartością naturalnej doskonale przewodzącej ciepło krzemionki

Podkłady pod panele winylowe

Podstawowym zadaniem podkładu pod panele winylowe jest zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej oraz izolacji cieplnej. To jednak nie wszystko – pozwoli on nam zminimalizować ryzyko uszkodzenia paneli (poprzez odpowiednie podparcie ich zamków), dzięki czemu będą one służyły nam na przestrzeni wielu lat i sprawią, że podłoga będzie prezentowała się okazale. Dodatkowo podkład sprawi, że podłoga winylowa stanie się „miękka w chodzeniu”, co zapewnia najwyższy komfort użytkownikom.


Czy wiedziałeś że niektóre panele winylowe są montowane na klej?

Mamy w ofercie dedykowany do tego klej i tym samym zapewniamy najwyższy parametr przewodnictwa ciepła z ogrzewania podłogowego do wnętrza pomieszczenia. Montaż na klej daje gwarancję cichej i trwałej podłogi.

Podkłady pod deski podłogowe

Podłogi drewniane, układane w systemie pływającym również potrzebują odpowiedniego podkładu. Poprawiają one komfort akustyczny w pomieszczeniu oraz chronią łączenia poszczególnych paneli. Dodatkowo w przypadku ogrzewania podłogowego wymagany jest dużo niższy parametr oporu cieplnego, aby zniwelować większą grubość i opór samej podłogi.

Czy wiedziałeś że podłogi drewniane można montować na klej?

Mamy w ofercie dedykowany do tego klej i tym samym zapewniamy najwyższy parametr przewodnictwa ciepła z ogrzewania podłogowego do wnętrza pomieszczenia. Montaż na klej daje gwarancję cichej i trwałej podłogi.