1. Strona główna

Czyszczenie podłóg – jak dbać o drewno, panele laminowane i wykładziny?

Codzienna pielęgnacja połączona z regularną konserwacją i gruntownym czyszczeniem to idealny przepis na piękną podłogę. Jak dbać o różne typy podłóg? Zobacz, jak cieszyć się nieskazitelnymi deskami drewnianymi, panelami laminowanymi bądź wykładziną. Sposób pielęgnacji podłóg zależy od rodzaju nawierzchni.

Podłogi drewniane

W trakcie codziennej pielęgnacji desek warto używać płynów, które usuwają plamy, kurz i piasek. Do gruntownego mycia podłogi stosuje się środki likwidujące uporczywe plamy i odtłuszczające nawierzchnię. Preparaty do zabezpieczenia desek różnią się w zależności od rodzaju drewna – mogą to być środki chroniące lakier lub zawierające olej.

Panele laminowane

Czyszczenie podłóg laminowanych opiera się głównie na codziennej pielęgnacji. Są one odporne na wodę – można więc ją stosować do wycierania całej posadzki. Co pewien czas warto także zastosować płyn, który usuwa zabrudzenia, nie pozostawia smug, a także odświeża strukturę paneli.

Wykładziny

Wykładziny elastyczne myje się podobnie jak panele laminowane. Bieżące czyszczenie wykładzin dywanowych i dywanów polega na przecieraniu ich płynami wpływającymi na sprężystość włosia. Wykładziny dywanowe i dywany można też co 6 lub 8 miesięcy zabezpieczyć impregnatem blokującym wnikanie plam, a wykładziny elastyczne – środkiem do czyszczenia zasadniczego lub gruntem czyszczącym. Niezawodność w czyszczeniu każdego rodzaju nawierzchni zapewnią produkty Dr. Schutz dostosowane zarówno do mycia podłóg drewnianych i laminatów, jak i każdego rodzaju wykładzin.

Sprawdź, jak cieszyć się piękną podłogą dłużej!