leftImage
Kuchnie -20%
przy zakupie minimum 2 szafek. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

ZLEWOZMYWAKI 1,5 KOMOROWE Z OCIEKACZEM

44 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki 1,5-komorowe z ociekaczem

Zlewozmywaki 1,5-komorowe z ociekaczem to kompromisowe rozwiązaniem pomiędzy dużymi zlewami wyposażonymi w dwie komory i małymi kompaktowymi zlewami przeznaczonymi głównie do niewielkich kuchni. Zlewozmywak 1,5-komorowy z ociekaczem zajmuje zwykle mniej miejsca niż model z dwiema komorami, zapewnia jednak o wiele większy komfort użytkowania niż małe zlewy jednokomorowe. Jak sama nazwa mówi, taki kuchenny zlew wyposażony jest w jedną pełnowymiarową komorę, drugą, zwykle o mniej więcej połowę mniejszą oraz ociekacz. Tę dodatkową przestrzeń możecie wykorzystać nie tylko w trakcie mycia naczyń. Ociekacz przydaje się również, gdy chcecie rozmrozić produkty z zamrażalnika lub myjecie świeże owoce, lub warzywa.

Takich funkcjonalnych modeli nie zabrakło również w ofercie naszego sklepu online. Zlewozmywaki 1,5-komorowe z ociekaczem to w sklepie Komfort aż kilkadziesiąt różnych produktów. Są to modele z najnowszych kolekcji renomowanych polskich i europejskich producentów kuchennej armatury. W sprzedaż mamy między innymi zlewozmywaki 1,5-komorowe z ociekaczem z katalogów takich marek jak, chociażby Deante, Teka czy Laveo.

Zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem – na jaki materiał postawić?

Tani zlew 1,5-komorowy z ociekaczem stalowy, czy może jednak nieco droższy, ale niezwykle efektowny zlew z granitowego kompozytu? Zastanawiacie się, który zlew 1,5-komory z ociekaczem sprawdzi się lepiej w Waszej kuchni? Każdy z tych dwóch modeli ma kilka istotnych zalet, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Stalowe zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem to rozwiązanie niedrogie i pod wieloma względami funkcjonalne. Kuchenne zlewy stalowe 1,5-komorowe są zdecydowanie lżejsze niż analogiczne modele wykonane z granitu. To z kolei sprawia, że zlew stalowy jest o wiele łatwiejszy w montażu. Stal nierdzewna jest także odporna na niskie i wysokie temperatury i zdecydowaną większość środków czyszczących stosowanych na co dzień w kuchni. Jedyne czego powinniście unikać to tak zwane środki abrazyjne, czyli preparaty ze ściernymi granulkami. Mogą one stosunkowo łatwo zarysować powierzchnię stalowego zlewu, szczególnie jeśli zdecydowaliście na model z gładkim, błyszczącym finiszem.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem wykonane z mineralnego kompozytu. To właśnie tak zwane zlewy granitowe 1,5-komorowe coraz częściej zastępują tradycyjne zlewozmywaki z nierdzewnej stali. Co wyróżnia granitowy zlew 1,5-komorowy z ociekaczem? Zlewozmywaki z tego materiału cenione są przede wszystkim za ich atrakcyjny wizualny wygląd i trwałość. Zlewy granitowe powstają ze sproszkowanego materiału mineralnego (granitu) połączonego ze specjalnymi rodzajami syntetycznych żywic. Otrzymywany w ten sposób materiał w dotyku przypomina naturalny kamień. Posiada gładką i pozbawioną porów powierzchnię, która jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Granitowy kompozyt jest także bardzo wytrzymały, trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie normalnego, codziennego użytkowania bardzo trudno zarysować czy uszkodzić w inny sposób powierzchnię granitowego zlewu 1,5-komorowego z ociekaczem. Kuchenny zlew z tego materiału jest również odporny na wysokie temperatury, przebarwienia i większość chemicznych środków czyszczących stosowanych w kuchni. Mineralny konglomerat granitowy daje również producentom armatury spore możliwości formowania i obróbki. Dzięki temu w sprzedaży znajdziecie nie tylko zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem prostokątne, ale również modele owalne czy też zlewy narożne o kształcie zbliżonym nieco do trapezu. Bardzo dużą zaletą, jest również to, że zlewy z granitu dostępne są w różnych kolorach. Dużą popularnością cieszą się na przykład zlewy granitowe czarne, które wykorzystać możecie w kuchni industrialnej czy też wnętrzu inspirowanym stylem glamour. Z kolei po szare zlewy 1,5-komorowe z ociekaczem możecie sięgnąć, urządzając kuchnię w stylu skandynawskim lub nowoczesne designerskie wnętrze. W kategorii tej nie zabrakło jednak również modeli w klasycznych odcieniach bieli i beżu. Takie zlewy będą idealnym dodatkiem do kuchni klasycznej lub wnętrza inspirowanego stylem prowansalskim czy rustykalnym.

Zlew kuchenny 1,5-komorowy z ociekaczem – zalety

Jakie zalety ma zlew kuchenny 1,5-komorowy z ociekaczem? Kiedy warto zdecydować się na taki model?

  • Zlewozmywaki kuchenne 1,5-komorowe z ociekaczem idealnie sprawdzą się w kuchniach bez zmywarki. Dodatkowo komora i ociekacz są bardzo przydatne w trakcie codziennego mycia naczyń.
  • Ociekacz to praktyczny dodatek, który przydaje się nie tylko w trakcie mycia naczyń. Jest to także idealne miejsce do rozmrażania produktów. Powierzchnia ociekacza wyprofilowana jest w taki sposób, że znajdujące się na nim płyny spływają do komory i znajdującego się w niej odpływu.
  • Zaletą zlewozmywaków 1,5-komorowych jest również duży wybór dostępnych wzorów i modeli. Jeśli chodzi o granitowy zlewozmywak 1,5-komorowy z ociekaczem, opinie pozytywne dotyczą przede wszystkim jego trwałości i atrakcyjnego wyglądu. Z kolei zlewy 1,5-komorowe ze stali są cenione za dobry stosunek jakości do ceny.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.