Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI CERAMICZNE JEDNOKOMOROWE

13 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe

Ponadczasowy urok i praktyczne zalety ceramiki sprawiają, że wykonane z tego materiału zlewozmywaki jednokomorowe już od dawna nie są kojarzone wyłącznie z aranżacjami w stylu retro. W ofercie wielu producentów wyposażenia kuchni pojawiły się zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe, które wykorzystać możecie również we wnętrzach inspirowanych różnymi popularnymi aktualnie nowoczesnymi trendami wnętrzarskimi.

Popularność, jaką cieszą się zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe, znalazła odzwierciedlenie również w asortymencie sklepu internetowego Komfort. W naszej ofercie znajdziecie kilkanaście różnych modeli ceramicznych zlewów jednokomorowych. W stałej sprzedaży mamy między innymi ceramiczne zlewy jednokomorowe polskiej marki Deante. Unikalny design i wysoka jakość sprawiły, że zlewozmywaki Deante zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale również w szeregu innych krajów na całym świecie.

Co sprawiło, że zlewozmywak ceramiczny jednokomorowy jest coraz częściej wykorzystywany w różnego rodzaju aranżacjach kuchni? Co wyróżnia zlewy wykonane z tego materiału?

  • Zlewozmywak jednokomorowy ceramiczny jest odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej pielęgnacji zlew ceramiczny posłuży Wam przez wiele lat.
  • Gładka powierzchnia, do której nie przylega brud czy osady, sprawia, że zlew ceramiczny jednokomorowy bardzo łatwo utrzymać w czystości.
  • Zlewy kuchenne wykonane z ceramiki są odporne na wysokie temperatury.
  • Materiał ten jest również niewrażliwy na przebarwienia i rdzę. Nie traci swojego oryginalnego koloru nawet po wielu latach użytkowania.

Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne – który model wybrać?

W kategorii ceramiczne zlewozmywaki kuchenne znajdziecie modele, które różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale również kształtem i tym, czy posiadają tak zwany ociekacz. Jeśli chodzi o kształt, to największą popularnością cieszą się zlewozmywaki ceramiczne do kuchni prostokątne. Są one najbardziej ustawne i stosunkowo najłatwiej dopasować do nich odpowiednią szafkę pod zlewozmywak. Prostokątne zlewozmywaki ceramiczne do kuchni możecie wykorzystać na przykład w nowoczesnych wnętrzach. Takie modele świetnie sprawdzą się również w kuchniach w stylu loftowym, industrialnym czy też w kuchniach inspirowanych skandynawskim minimalizmem. W przypadku kuchni w stylu scandi dużą popularnością cieszą się ceramiczne zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z widocznym frontem. Ten dekoracyjny element świetnie prezentuje się na tle drewnianych blatów kuchennych.

Możliwość stosunkowo łatwego formowania ceramiki sprawia, że w kategorii tej znajdziecie także jednokomorowe zlewozmywaki ceramiczne do kuchni okrągłe czy owalne. Takie modele są najczęściej kojarzone z aranżacjami klasycznymi, kuchniami retro i wnętrzami inspirowanymi tradycyjnymi trendami architektonicznymi. Jednokomorowy zlew ceramiczny okrągły może być więc ozdobą kuchni rustykalnej czy też aranżacji w stylu prowansalskim.

Jeśli chodzi o kwestie czysto praktyczne, to przed zakupem warto zastanowić się, czy w Waszej kuchni lepiej sprawdzi się zlew ceramiczny z ociekaczem, czy model bez tego dodatkowego elementu. Co to takiego ociekacz? Jest to umieszczona w bezpośrednim sąsiedztwie komory powierzchnia, na którą możecie odłożyć umyte naczynia lub produkty spożywcze. Ociekacz możecie również wykorzystać jako miejsce do rozmrażania produktów wyjętych zamrażalnika. Odporność ceramiki na wysokie temperatury sprawia też, że na ociekaczu możecie postawić gorący garnek lub patelnię. Ociekacz jest więc pod wieloma względami praktycznym i funkcjonalnym elementem strefy zlewozmywakowej w kuchni.

Zlewozmywaki ceramiczne do kuchni kojarzą się przede wszystkim z modelami w kolorze białym. Jednak kilku producentów tego rodzaju kuchennej armatury postanowiło pójść o krok dalej i wprowadziło do swojej oferty również zlewy ceramiczne jednokomorowe w innych niż klasyczna biel kolorach. Świetnym przykładem mogą być zlewozmywaki marki Deante. W katalogu tego producenta możecie znaleźć nie tylko białą ceramikę, ale także ceramiczne zlewy jednokomorowe czarne, szare i beżowe. Zlew ceramiczny czarny lub szary możecie z powodzeniem wykorzystać w różnego rodzaju nowoczesnych aranżacjach. Z kolei biel i beż sprawdzą się świetnie w klasycznej kuchni.

Zlewozmywak jednokomorowy ceramiczny – opinie użytkowników

Nadal zastanawiacie się, czy warto postawić na zlewozmywak jednokomorowy ceramiczny? Opinie na temat zlewów z ceramiki dotyczą najczęściej wymienionych już wcześniej zalet tego materiału. Jedną z najczęściej powtarzanych opinii o zlewach jednokomorowych ceramicznych jest to, że są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zarysowanie ich powierzchni w trakcie normalnego, codziennego użytkowania jest prawie niemożliwe. Często podkreśla się również to, że zlewy ceramiczne jednokomorowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Czy takie modele mają jakieś wady? W zasadzie jedyną niedogodnością jest to, że zlewy ceramiczne są stosunkowo ciężkie. Choć dotyczy to raczej dużych, dwukomorowych modeli z ociekaczem.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.