Current Image

Filtry

PŁYTKI ŁAZIENKOWE CZARNE

5 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki łazienkowe czarne

Płytki łazienkowe czarne to dosyć oryginalne rozwiązanie, na które jeszcze niedawno decydował się mało kto. Z roku na rok, wraz z popularnością nowoczesnych trendów mieszkaniowych, rośnie także popularność czarnych płytek do łazienki. Okazuje się, że czarna łazienka wcale nie musi być przytłaczająca i klaustrofobiczna. Dobrze dobrane czarne płytki łazienkowe pozwalają na stworzenie wyjątkowo eleganckich aranżacji. Płytki łazienkowe czarne bardzo często występują w duecie z płytkami białymi. Takie czarno białe mozaiki stały się znakiem rozpoznawczym nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Wybierając czarne płytki do łazienki, mamy do dyspozycji naprawdę dużą liczbę wzorów i formatów. Od dużych błyszczących niczym lustrzana tafla prostokątów, przez płytki łazienkowe czarne 3D, aż po niewielkie czarne cegiełki.

Płytki łazienkowe czarne – matowe czy z połyskiem?

To, czy wybrać czarne płytki łazienkowe z połyskiem, czy może matowe, zależy przede wszystkim od tego, jaką aranżację chcemy stworzyć. Płytki łazienkowe czarne z połyskiem na pewno sprawdzą się w łazience w stylu glamour. Możemy je zestawić z dekoracjami w kolorze srebrnym lub złotym. Błyszczące, czarne płytki łazienkowe to także domena bardzo nowoczesnych, łazienkowych aranżacji. Błyszczące płytki łazienkowe w kolorze czarnym mają jeszcze jeden poważny atut. Odbijają światło, dzięki czemu rozświetlają pomieszczenie i optycznie je powiększają. Efekt ten nie jest oczywiście tak silny, jak w przypadku płytek jasnych. Warto także wspomnieć, że płytki czarne błyszczące o wiele łatwiej utrzymać w czystości niż płytki o matowym finiszu.

 

Do jakiej łazienki będą pasowały czarne kafelki matowe? Pozbawione połysku płytki w kolorze czarnym również możemy wykorzystać w kilku różnych aranżacjach łazienki. Czarne lub ciemnoszare płytki imitujące beton architektoniczny to idealny wybór do łazienki w stylu industrialnym. Bardzo modne są również czarne płytki ze wzorem naturalnego kamienia. Mogą one imitować na przykład czarny granit.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady