Current Image

Filtry

PŁYTKI ŁAZIENKOWE BIAŁE

51 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki łazienkowe białe

Biały to kolor, który kojarzy nam się z czystością. Nic więc dziwnego, że to właśnie po białe płytki łazienkowe sięgamy tak często. Płytki łazienkowe białe to uniwersalne rozwiązanie, które posłuży nam przez długie lata. Jakie są najważniejsze zalety białych płytek do łazienki? Przede wszystkim jest to wspomniana już uniwersalność. Białe płytki łazienkowe świetnie komponują się z bardzo wieloma innymi kolorami czy elementami. Wybierając białe płytki łazienkowe, będziemy więc mogli stworzyć różne aranżacje łazienkowe i zmieniać co jakiś czas wystrój tego pomieszczenia. Białe płytki będą pasowały zarówno do łazienki w stylu skandynawskim, nowoczesnym, industrialnym czy łazienki w stylu glamour. Płytki w białym kolorze będą się świetnie komponować z różnymi materiałami jak drewno, kamień, marmur itd.

Kolejnym plusem jest to, że kolor biały odbija światło i wizualnie powiększa pomieszczenie. Białe płytki do łazienki sprawią więc, że będzie ona wyglądała na większą niż w rzeczywistości. Efekt ten będzie szczególnie widoczny, jeśli zdecyduje się na płytki łazienkowe białe z połyskiem.

Czy płytki łazienkowe białe mają jakieś wady? Jedynym minusem związanym z wyborem tego rodzaju płytek jest nieco bardziej wymagająca pielęgnacja. Czyszczenie białych płytek i fug może być nieco bardziej czasochłonne. Jeśli więc zdecydujemy się na białe płytki w łazience, warto postawić na specjalistyczne środki do pielęgnacji tego rodzaju nawierzchni.

Płytki łazienkowe białe matowe czy z połyskiem?

Zarówno białe płytki łazienkowe matowe, jak i te z połyskiem mają swoje mocne i słabe strony. Białe płytki z połyskiem, jak już wspomnieliśmy, będą lepszym wyborem do niewielkiej łazienki. Hitem ostatnich lat są niewielkie, błyszczące płytki do łazienki wielkości i kształtu cegiełek. Musimy jednak pamiętać, że na białych płytkach z połyskiem wszelkie zabrudzenia czy plamy będą od razu rzucały się w oczy. Analogicznie płytki matowe będą lepszym wyborem do dużej, przestronnej łazienki. Nie odbijają one światła tak, jak białe płytki z połyskiem, nadają jednak wnętrzu klasy i eleganckiego charakteru.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady