Current Image

Filtry

PŁYTKI 80X80

41 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki 80x80

Popularność nowoczesnych i minimalistycznych trendów wnętrzarskich sprawiła, że coraz częściej sięgamy po duże, tak zwane wielkoformatowe płytki. Do kategorii tej możemy zaliczyć również kwadratowe płytki 80x80 cm. W sklepie internetowym Komfort dostępnych jest nieco ponad 60 różnych wzorów płytek w tym formacie. Nasze płytki 80x80 cm to przede wszystkim odporne gresy, które można wykorzystać zarówno jako płytki podłogowe, jak i ścienne. W sprzedaży posiadamy między innymi płytki 80x80 Tubądzin, Opoczno, Cersanit czy Stargres. W kategorii tej dominują przede wszystkim płytki 80x80 inspirowane nowoczesnymi trendami.

Duże płytki 80x80 posiadają także kilka czysto praktycznych zalet. Duża powierzchnia płytki przekłada się na jej szybszy montaż. Do położenia będziemy mieli bowiem o wiele mniej płytek niż w przypadku mniejszych formatów. Duża płytka to również mniej spoin, co dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Efekt ten będzie szczególnie wyraźny, jeśli wybierzemy płytki 80x80 na wysoki połysk.

Płytki 80x80 podłogowe i ścienne

Jeszcze kilka lat temu na duże płytki 80x80 decydowaliśmy się przede wszystkim w przypadku podłogi. Dziś, dzięki modnym aktualnie nowoczesnym trendom, płytki 80x80 ścienne cieszą się równie dużą popularnością. Dotyczy to przede wszystkim płytek 80x80 rektyfikowanych, które może układać bezfugowo. Rektyfikowane płytki marmurowe 80x80 lub płytki betonowe w tym rozmiarze pozwolą nam stworzyć dekoracyjną ścianę w nowoczesnym salonie.

O czym warto pamiętać, układający płytki 80x80 podłogowe i ścienne? Duże płytki na ścianie układamy zawsze od góry. Dzięki temu, jeśli konieczne będzie docinanie płytek, to warstwa ta znajdziecie się w najmniej widocznym miejscu, przy samej podłodze. Z kolei płytki podłogowe 80x80 układamy zawsze od najbardziej widocznego miejsca posadzki. Zwykle jest to oś symetrii pomieszczenia lub jego przekątna. Całe płytki 80x80 powinny znaleźć się na środku pomieszczenia, a ewentualne docinki po jego bokach.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane inspiracje