Current Image

Filtry

PŁYTKI 75X75

1 produkt
Sortowanie:
Domyślnie

Płytki 75x75

Płytki 75x75 doskonale prezentują się w nowoczesnych aranżacjach. Są efektowne, a ich montaż jest łatwy i szybki. Niewielka liczba szczelin sprawia, że pozwalają stworzyć doskonałą, jednolitą i niemal gładką powierzchnię. Doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach – nie tylko w kuchniach i łazienkach, choć właśnie tam są stosowane najczęściej.

Oferujemy liczne wzory kafli w wielu kolorach. Każda płytka 75x75 to wyrób najwyższej jakości. Wiele z nich doskonale imituje beton, marmur lub inne powierzchnie z ozdobnego kamienia.

Nasze płytki doskonale wyglądają zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Pozwalają uzyskać efektowny, ale i przytulny wystrój pomieszczenia, stanowiąc idealne tło dla mebli, dekoracji i dodatków.

Z myślą o wnętrzach wymagających optycznego powiększenia i rozświetlenia powstały jasne, polerowane na wysoki połysk modele. Odbijają światło, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie przestronniejszego. Aby podkreślić ten efekt, duże płytki mogą być układane w taki sposób, że łączenia między nimi są niemal niewidoczne, tworząc wrażenie gładkiej tafli.

Kafle 75x75

W tym miejscu warto wspomnieć o często pojawiającej się informacji o możliwości bezfugowego układania większych kafli, np. 75x75. Nie jest to jednak dobry pomysł; spoina, jaką jest fuga, to konieczny element całej konstrukcji. Zapobiega pękaniu płytek oraz ich odchodzeniu od podłoża. Dlatego zazwyczaj konieczna jest nawet bardzo cienka warstwa fugi o szerokości 1-2 mm.

Rezygnacja z niej jest możliwa jedynie w przypadku kafli 75x75 poddanych procesowi rektyfikacji. Polega on na przycinaniu już wypalonych płytek w taki sposób, by ich krawędzie idealnie do siebie przylegały.

Jednak nawet jeśli idealnie pasujące do danego wnętrza płytki nie nadają się do położenia bez fugi, nie warto z nich rezygnować; przerwa o szerokości 1-2 mm jest widoczna jedynie z bliska. Podłoga lub ściana wyłożona kaflami z wąską fugą nadal prezentuje się doskonale.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Zobacz powiązane inspiracje