Filtry

DYWANY NA KORYTARZ

14 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany na korytarz

Dywany w korytarzu pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i czysto praktyczną. Z jednej strony stanowią ozdobę pomieszczenia. Z drugiej chronią podłogę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Funkcja ochronna jest szczególnie ważna w przypadku dywanów na korytarz. Korytarz jest bowiem jednym z najmocniej eksploatowanych pomieszczeń. Dobrej jakości dywan będzie więc chronił podłogę przed wycieraniem czy zarysowaniami.

Dywan na korytarz – materiał, rozmiar i wzór

To, z jakiego materiału powinien być wykonany dywan na korytarz, zależy w dużej mierze od umiejscowienia tego pomieszczenia w naszym domu. Jeżeli jest to korytarz prowadzący od drzwi wejściowych do wnętrza mieszkania, to zdecydowanie należy postawić na odporny na wilgoć i zabrudzenia dywan. W roli dywanu na korytarz wejściowy sprawdzą się najlepiej modele z odpornych włókien syntetycznych. Możemy postawić na przykład na dywan na korytarz z polipropylenowej przędzy heat set frise lub dywan z poliestru. Takie dywany na korytarz będą odporne na wilgoć, a także większość zabrudzeń. Nawet jeśli powstanie na nim plama, w większości przypadków będziemy w stanie ją usunąć za pomocą uniwersalnych środków czyszczących

Często jednak szukamy dywanu na korytarz znajdujący się wewnątrz domu. Może to być na przykład korytarz prowadzący do sypialni, pokoju dziecięcego itd. W przypadku takich mniej intensywnie użytkowanych pomieszczeń możemy pozwolić sobie na dywan na korytarz z naturalnych materiałów. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład cienki, bawełniany dywan na korytarz.

Wybierając dywany na korytarz, warto wziąć pod uwagę również ich kształt i rozmiar. Ze względu na specyfikę tego rodzaju pomieszczeń najczęściej wybieramy długie i wąskie dywany na korytarz. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się drzwi otwierane do wewnątrz korytarza, rozmiar dywanu należy dobrać tak, aby pomiędzy drzwiami a brzegiem dywanu, było co najmniej 90 cm wolnej przestrzeni. Pozwoli to na wygodne zamykanie i otwieranie drzwi.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.