Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Salon z szafką RTV

Salon z szafką RTV

Nieustannie przewijające się pytanie w urządzaniu współczesnego salonu z telewizorem brzmi – gdzie postawić szafkę RTV? Katalogowe aranżacje architektów często skupiają się na samym designie, nie biorąc pod uwagę kwestii funkcjonalnych i zwykłej codzienności. Jednak salon z szafką RTV nie musi pozbawiać wnętrza dobrego smaku, dzięki kilku „sztuczkom”, które za chwilę poznasz.

Salon z szafką RTV – eksponować czy maskować?

Na początek należy zdecydować - czy chcemy wyeksponować strefę telewizora, czy może subtelnie zagrać złudzeniem optycznym i odwrócić uwagę od fragmentu salonu z szafką RTV? Współcześnie częściej stosuje się opcję drugą, która ma służyć filozofii „slow life” i bezpośrednim relacjom rodzinnym. Dlatego oprócz nowoczesnych telewizorów z białym tłem i designerską ramą, które bardziej niż sam telewizor przypominają dzieła z muzeum sztuki współczesnej – należy zastosować technikę „wtopienia” szafki RTV w ścianę. Adekwatnie do koloru ściany i stylu wnętrza dobieramy mebel. W jasnej i minimalistycznej aranżacji sprawdzi się prosta szafka RTV w neutralnym kolorze. W rustykalnej drewniana i przypominająca komodę, a w salonie w stylu industrialnym metalowa konsola jakby wyrwana prosto ze starej fabryki. Idąc w odwrotnym kierunku – sięgnijmy po kontrastujące z salonem szafki RTV, najlepiej z otwartymi półkami. Posłużą one jako ekspozycja cennych pamiątek z dalekich podróży, zdjęć nadających wnętrzu indywidualności lub jako niski regał na książki. Ten akurat niezależnie od stylu i rozmiaru pomieszczenia, zawsze prezentuje się świetnie i wnosi jakiś niewyjaśniony urok tajemnicy.

Jak wydzielić strefę telewizora?

Dzięki stosowaniu różnorodnych materiałów we wnętrzach – od salonu z cegłą, betonem, aż po tapety i płyty dekoracyjne – można w łatwy sposób wydzielić salon z kuchnią, strefę wypoczynkową, przestrzeń służącą do pracy, a także kącik z telewizorem. Nie warto bawić się w budowanie czy przestawianie ścian. Dużo łatwiej i efektowniej poeksperymentować na otwartej powierzchni i wykorzystać nowoczesne pomysły, które stworzą ciekawe tło szafki RTV. Pionowe płyty imitujące beton i umieszczone za telewizorem to opcja na aranżację salonu w stylu industrialnym. Z kolei miłośnicy salonów retro z pewnością docenią przeżywające swój renesans tapety w kwiaty. Aranżacje rustykalne i w duchu zen powinny wykorzystać „5 minut” sławy drewnianej ściany, która właściwie nigdy nie przemija. Salon z cegłą eksponującą telewizor to już hit, na który decyduje się mnóstwo osób.

Udostępnij inspirację