Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Biała kuchnia połączona z salonem

Projekt gratis

Kuchnia w Komforcie - od projektu aż po montaż

Project from zero image

Zaprojektuj samodzielnie

Edytuj gotową inspirację lub stwórz projekt od początku w planerze 3D

Arrow image
Consultant image

Umów się z projektantem

Cena projektu to 150 zł. Otrzymasz zwrot całej kwoty, gdy kupisz kuchnię

Arrow image
Generator image

Generator kuchni

Stwórz szybki podgląd kuchni w kilku krokach i zamów ją jednym kliknięciem

Arrow image

Zaprojektuj i kup kuchnię

Biała kuchnia połączona z salonem

Biała kuchnia – tak czy nie? To pytanie retoryczne, ponieważ białe fronty kuchenne stanowią doskonały wybór, który przez długie lata odwdzięcza się ponadczasowym stylem, lekkością kuchennej zabudowy, a także łatwością rearanżacji. Ponadto biała kuchnia bezbłędnie odnajduje się w wielu estetykach – inspirowanych Prowansją, angielskim romantyzmem, skandynawską prostotą, a także paryską klasyką. Warto przyjrzeć się także jej wyszukanej i eleganckiej postaci – białej kuchni, która flirtuje z nowojorskim szykiem oraz obrazuje nowoczesną, bardziej powściągliwą i wyrafinowaną odsłonę luksusu.

Elegancka kuchnia w stylu nowojorskim

W kuchni w stylu nowojorskim królują białe fronty kuchenne. Gładkie meble ustępują jednak miejsca w nowojorskiej kuchni frontom frezowanym, doskonale ujętym w kolekcji Bristol. To idealna baza do wyeksponowania połyskujących uchwytów, a także dekoracji o metalicznej i odbijającej światło powierzchni – świeczników, efektownej zastawy stołowej czy designerskiego oświetlenia. Decydując się na białe fronty kuchenne warto pomyśleć o kuchni z blatem marmurowym lub kamiennym, które w duecie tworzą spektakularną, szlachetną i elegancką kompozycję. To ponadczasowe zestawienie, które z jednej strony oddaje ukłon klasyce, zaś z drugiej świetnie wpisuje się w minimalistyczny trend kuchni w stylu nowoczesnym. Aby biała kuchnia z szarym blatem zyskała więcej wizualnej lekkości, należy zróżnicować układ zabudowy wprowadzając do wnętrza zarówno przeszklone witryny, wysokie słupki, jak również tradycyjne szafki z szufladami.

Sposób na małą kuchnię

Jeśli mamy do czynienia z małą kuchnią, nieustawną lub pozbawioną większej ilości światła dziennego – biała kuchnia będzie strzałem w dziesiątkę. Białe fronty kuchenne tworzą przejrzysty, sterylny, rozświetlony i lekki efekt, który służy wrażeniu większego i przestronniejszego pomieszczenia. Ponadto biała kuchnia stanowi idealną bazę niczym czyste płótno, na którym można wyeksponować inne barwy oraz skupić uwagę na nieszablonowych detalach. Kolory skutecznie manipulują złudzeniem optycznym, dlatego białe fronty kuchenne dobrze zestawić z ciemniejszą barwą – szarością, grafitem, zielenią, granatem, a nawet czernią. Taka kompozycja pozwala stworzyć prawdziwą rewolucję przemieniając małą kuchnię nie do poznania, dodając ścianom głębi przy użyciu ciemnym barw oraz lekkości za sprawą białych frontów kuchennych.

Multi-funkcyjna kuchnia z wyspą

Soczyste, egocentryczne i wibrujące w oczach kolory najpiękniej prezentują się na prostej i minimalistycznej formie mebli. Gdy jednak decydujemy się na stonowaną, neutralną i spokojną kolorystykę – na przykład białą kuchnię – warto poeksperymentować z niecodziennymi rozwiązaniami oraz oryginalnym kształtem zabudowy. Kuchnia z wyspą to znak rozpoznawczy kuchni w stylu amerykańskim, który dodatkowo świetnie sprawdza się w przestrzeni otwartej na salon. Dzięki wyspie – kuchennym centrum dowodzenia – strefa pracy otwiera się na przestrzeń wypoczynkową. Ponadto wyspę można wykorzystać pod płytę grzewczą, jak również zlewozmywak, dzięki czemu zyskujemy ciągły kontakt z otoczeniem podczas przygotowywania posiłków. W białej kuchni z wyspą przy odpowiednich wymiarach blatu można śmiało wyeliminować stół. To pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, a także uzyskać oryginalną, funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie kompozycję białej kuchni taką jak widać na zdjęciu z kolekcji BRRISTOL.

Udostępnij inspirację