Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Nieustająca moda na szare dywany

Szare dywany – nieprzemijająca moda na spokojne kolory

Niektórzy lubią w życiu białe albo czarne, a jeszcze inni różne odcienie szarości. Tak też jest z dywanami. Nieprzemijająca moda na spokojne kolory powoduje, że szarość zawsze jest w cenie. Szary dywan, wbrew pozorom, może sprawić, że wnętrze będzie wyglądać naprawdę dobrze!


Szare, srebrne, popielate, grafitowe, ciemne czy jasne, tradycyjne lub nowoczesne, w zależności od rozmiaru mogą stać się naturalnym tłem dla wyeksponowania mebli lub bardziej charakterystycznym elementem wystroju. Nudne? Wręcz przeciwnie! Przełamują utarte i monotonne rozwiązania, obalają mity, łamią stereotypy. Można powiedzieć, że szarość to absolutnie obowiązkowy kolor w każdym nowoczesnym wnętrzu. Szary dywan uspakaja przestrzeń i jest dobrym tłem dla mebli o odważniejszych odcieniach.

Jeśli chcesz rozjaśnić mieszkanie lub dom i szukasz odpowiednich dodatków, to dywan z wiskozy o szarej atrakcyjnej barwie i subtelnym wzornictwie optycznie powiększy przestrzeń. Jasny kolor pasuje do wielu stylów aranżacji wnętrz, od nowoczesnych (industrialny, minimalistyczny) po klasyczne (tradycyjny, orientalny) i świetnie będzie wyglądał w sypialni, salonie i pokoju gościnnym. Ciemnoszary dywan dobrze się skomponuje z jasnymi kolorami i drewnianymi elementami w minimalistycznym wnętrzu skandynawskim zaś dywan z graficznymi nadrukami i geometrycznymi wzorami będzie atrakcyjnie wyglądał w surowym, industrialnym lofcie. Skandynawia lubi też szarość popiołu a jej chłodny klimat i otoczenie ciemnych mebli, rozświetli popielaty dywan z intrygującą fakturą, zmieniającą się pod wpływem dotyku. W przytulnej nowoczesnej sypialni w stonowanej stylizacji, która potrzebuje szczypty elegancji i ocieplenia, doskonałym wyborem będzie szary włochacz czyli dywan shaggy z fantazyjnym wzorem i miękkim, niezwykle przyjemnym w dotyku, runem.