Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaką wykładzinę PCV do kuchni wybrać? 4 podpowiedzi

Jaka wykładzina PCV do kuchni? 4 podpowiedzi

Ostatnie lata to renesans popularności wykładzin z tworzyw sztucznych. Co jednak warte podkreślenia, nastąpił on nie tylko w wyniku mody, ale też dużo większej atrakcyjności tego rozwiązania. Kilka dekad temu podłogi z linoleum, mimo że użyteczne, traktowane były bowiem jako opcja zastępcza, na którą decydowano się z braku innych możliwości. Dziś wykładziny elastyczne są z kolei „pełnoprawnym” typem podłogi, którą wybiera się ze względu na ich liczne zalety. Produkty tego rodzaju bardzo często trafiają chociażby do kuchni. Jak wybrać idealną wykładzinę do tego pomieszczenia?


Podłoga w kuchni – czy PCV to dobre rozwiązanie?

Jaka powinna być podłoga w kuchni? Przede wszystkim odporna na wilgoć i zabrudzenia. Do tego też musi wytrzymywać spore natężenie ruchu – które często generujemy nawet nieświadomie, chodząc między lodówką, zlewem a blatem roboczym. Nie mniej ważny jest też oczywiście wygląd, który powinien dobrze komponować się z szafkami i ścianami. Wszystkie te parametry posiadają oczywiście np.: klasyczne płytki. Nie da się przy tym jednak ukryć, że cena dobrej jakości kafelków jest dość spora, a ich prawidłowe ułożenie z reguły musi wiązać się z wezwaniem fachowca. Tańszym i łatwiejszym w montażu rozwiązaniem będzie z pewnością właśnie wykładzina PCV, która też na pewno nie pęknie po upadku ciężkiego garnka lub patelni. Dodatkowo też nie posiada ona fug, które chętnie chłoną brud i kurz. Jeśli więc stawiamy na użyteczność i nie przeszkadza nam, że w kuchni mamy „imitację płytek”, a nie prawdziwą glazurę – to z całą pewnością wykładziny PCV spełnią nasze oczekiwania. Dodatkowym atutem jest to że pielęgnacja i czyszczenie linoleum nie sprawia dużo wysiłku, systematycznie zamiatane oraz mycie odpowiednimi środkami, zapewni piękny widok na lata.

Jak wybrać wykładzinę PCV do kuchni?

Co jasne, obecnie wybór wykładzin elastycznych jest bardzo duży. I o ile w zasadzie wszystkie takie produkty będą nadawać się do umieszczenia w kuchni, to z całą pewnością niektóre z nich sprawdzą się lepiej. Jak wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie?

Wykładziny do kuchni – wybierz atrakcyjny wzór

Podłoga w kuchni kojarzy nam się z płytkami lub też właśnie imitującą je wykładziną. Tymczasem warto pamiętać, że na rynku dostępne jest obecnie więcej ciekawych wzorów. Ciekawą opcją może być wykładzina imitująca beton albo też deski. Rozwiązanie tego typu będą mogły posłużyć jako świetna podstawa do tworzenia bardzo ciekawych aranżacji w różnych stylach. Przeczytaj, gdzie jeszcze sprawdzi się wykładzina imitująca beton!

Zwróć uwagę na szerokość rolki

Każda wykładzina elastyczna sprzedawana jest w postaci zrolowanej. Oczywiście o ile przycięcie jej na długość nie jest żadnym problemem, to cięcie na szerokość jest już mocno kłopotliwe. Dlatego też zawsze warto przemyśleć, jak najlepiej wpasować oferowane produkty. W przypadku pomieszczeń zbliżonych do kwadratu często doskonale sprawdzą się wykładziny 4-metrowe i 5-metrowe, którymi będzie można objąć całą powierzchnię kuchni. Jest korzystne nie tylko z racji wygody – brak spoin daje także gwarancję, że wilgoć czy woda nie przedostaną się pod podłogę.

Weź pod uwagę wykładziny przemysłowe

W przypadku kuchni zlokalizowanych w firmach czy instytucjach, optymalnym rozwiązaniem będą wykładziny przemysłowe. Są one w całości wykonane z PCV, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Ich wadą jest mniej atrakcyjna paleta wzorów, jednak w takich sytuacjach na pewno nie jest to problem. W tym miejscu warto też podkreślić, że w przypadku bardzo mocno użytkowanych kuchni w domu także można wziąć je pod uwagę.

Nie zapomnij o klasie antypoślizgowości

Oczywiście w normalnych warunkach każda wykładzina PCV zapewni bezpieczeństwo użytkownikom. Jednak niestety w przypadku kuchni trzeba wziąć pod uwagę możliwość gromadzenia się na niej wody. Dlatego też do tego pomieszczenia – a także łazienki, koniecznie trzeba wybierać produkty wyposażone w specjalną warstwę antypoślizgową w klasie R9 lub R10. Uchroni to użytkowników przed niebezpieczeństwem utraty równowagi i wywrotki.

Wysokiej jakości wykładzina PCV to świetny i niedrogi pomysł na podłogę w kuchni. Kluczem do zadowolenia z niej jest jednak dobranie produktu o odpowiedniej charakterystyce. Wiele ciekawych rozwiązań tego rodzaju znaleźć można z kolei w naszym sklepie Komfort.pl.