Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak cieszyć się z podłogi drewnianej dłużej - pielęgnacja


Jak cieszyć się podłogą drewnianą dłużej? Właściwa pielęgnacja.

Inwestując w podłogę, szczególnie drewnianą, marzymy o efekcie na długie lata. Jest na to tylko jeden sposób – systematyczna i skuteczna pielęgnacja. Każdy rodzaj podłogi wymaga systematycznej pielęgnacji odpowiednimi środkami. Nie ulega wątpliwości, że nasza podłoga będzie długo lśniła nowością tylko wtedy, gdy poświęcimy jej czas i uwagę. Dlatego szczególnie ważne jest, by nie zaniedbywać zabiegów pielęgnacyjnych i nie używać do nich przypadkowych środków. Pozorna oszczędność na preparatach czyszczących często kończy się sporymi wydatkami na cyklinowanie, a nawet wymianę podłogi. Warto również uważnie czytać instrukcje użytkowania preparatów pielęgnacyjnych. Nie wszystkie należy rozcieńczać, niektóre nakłada się bezpośrednio na mop lub ścierkę - koniecznie miękką i delikatną.


Regularne czyszczenie

Środki przeznaczone do konkretnych pokryć podłogowych należy stosować regularnie, w zależności od stopnia zabrudzenia lub zużycia warstw ochronnych podłogi. W grupie produktów do pielęgnacji podłóg wyróżniamy:

• środki do codziennego czyszczenia (usuwają zabrudzenia powstałe w procesie codziennego użytkowania podłogi),
• środki do czyszczenia okresowego (usuwają duże zabrudzenia, lecz nie naruszają warstw ochronnych, wzmacniają wcześniej naniesione zabezpieczenia stosowane w razie potrzeby,
• środki do czyszczenia gruntownego (czyszczą bardzo duże zabrudzenia i usuwają warstwy zabezpieczające podłogi - stosowane najczęściej raz w roku),
• środki zabezpieczające podłogę przed brudzeniem (poliuretany, akryle, impregnaty - stosowane po gruntownym czyszczeniu).

Jeśli nie wiemy, który z profesjonalnych środków da nam gwarancję skutecznej pielęgnacji podłogi - spytajmy sprzedawcę.

Specjalistyczne preparaty do czyszczenia podłóg drewnianych:
• Płyn mydlany do drewna marki Dr. Schutz do codziennej pielęgnacji. Został stworzony na bazie naturalnego mydła, dzięki czemu jest delikatny. Pozostawia na powierzchniach lakierowanych i olejowanych jedwabistą, matową powłokę, która chroni drewno przed czynnikami zewnętrznymi. Po dodaniu do płynu pigmentu do wybielania drewna marki Dr. Schutz produkt może być stosowany także do odświeżania podłóg bielonych.
• Wosk pielęgnacyjny w płynie marki Dr. Schutz do czyszczenia okresowego. To środek stworzony na bazie naturalnych komponentów. Doskonale chroni podłogi lakierowane i olejowane przed trwałym zabrudzeniem, np. rozlanymi napojami lub farbą, oraz zabezpiecza ich powierzchnię przed zniszczeniami i zarysowaniami. Regularne stosowanie wosku nadaje podłogom jedwabisty połysk. Optymalne rezultaty uzyskuje się po kilkakrotnym zastosowaniu wosku i systematycznym polerowaniu podłogi miękką ściereczką.
• Emulsja matowa do podłóg drewnianych oraz emulsja połyskowa do podłóg drewnianych marki Dr. Schutz do czyszczenia okresowego. Oba preparaty przeznaczone są do pielęgnacji podłóg lakierowanych. Zabezpieczają przed zarysowaniami, pozostawiając jednocześnie matową lub błyszczącą powłokę. Dla uzyskania optymalnego efektu emulsję należy stosować regularnie w 4-8-tygodniowych odstępach czasu.
• Środek do czyszczenia podłóg drewnianych marki Dr. Schutz przeznaczony jest do codziennego mycia podłóg lakierowanych. Nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników niszczących lakier i nie usuwa powłok zabezpieczających.