Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dywany tkane na płasko - dlaczego są tak modne?

Dywany tkane na płasko – dlaczego są tak modne?

Ostatnie lata to bez wątpienia okres powrotu do łask wszelkiego rodzaju dywanów. Wśród nich szczególnie dużą uwagę przykuwają z kolei produkty tkane na płasko – zwane też sznurkowymi lub sizalowymi. Skąd bierze się moda na nie? Przekonajmy się!

Dywan tkany na płasko. Co to jest?

Myśląc o dywanach większość osób ma przed oczami gruby i włochaty kobierzec z wełny. Omawiane w tym artykule dywany sznurkowe absolutnie nie pasują jednak do tego stereotypowego obrazu. Są one płaskie i z reguły bardzo cienkie, nie posiadają też charakterystycznego miękkiego runa. Ich cechą wyróżniającą jest z kolei wykończenie brzegów w postaci frędzli – choć zdarzają się też wzory bez tego dodatku. Wszystko to wynika z techniki ich produkcji, polegającej na przetykaniu grubych nici wątku i osnowy. Ten stosunkowo prosty proces zwany tkaniem na płasko sprawia, że omawiana grupa produktów jest wytrzymała i stosunkowo twarda – przez co często dywany tego typu porównuje się do chodników. Bardzo ważną ich właściwością jest niezwykle ciasny splot włókien, który ma bardzo duży wpływ na cechy użytkowe. Jakie zalety mają dywany sznurkowe?
Nie przyjmują brudu – brak szczelin między sznurkami uniemożliwia wniknięcie piasku, okruchów, włosów, sierści czy roztoczy do wnętrza struktury chodnika.
Są łatwe w czyszczeniu – utrzymywanie zabrudzeń na powierzchni dywanu sprawia, że bardzo łatwo można je usunąć.
Trudno się odkształcają – co także wynika z ciasnego splotu, produkty tego typu po rozłożeniu natychmiast wracają do pierwotnego kształtu.
Oferują olbrzymią różnorodność – technika wykonania dywanów tkanych na płasko pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu oraz najróżniejszej kolorystki.
Bez wątpienia chodniki sznurkowe to bardzo ciekawe rozwiązanie do każdego domu czy mieszkania. Można je wykorzystać zarówno w salonie czy sypialni, jak i przedpokoju czy korytarzu.

Dywan tkany na płasko opinie

Dynamiczny wzrost zainteresowania dywanami sznurkowymi nie wynika więc tylko ze zwykłej mody. Jest on raczej wynikiem połączenia atrakcyjnych cech użytkowych, różnorodności oraz stosunkowo bardzo korzystnej ceny. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zakup takich dywanów jest po prostu rozsądny – szczególnie w przypadku osób cierpiących na alergię czy miłośników zwierząt. Absolutnie nie znaczy to jednak, że postawienie na to rozwiązanie musi być efektem jedynie chłodnej kalkulacji. Dla wielu osób równie ważna jest bogata kolorystyka i różnorodność wzorów, wielkości i kształtów, jakie przybierają takie dywany. Piękny i użyteczny chodnik może być doskonałym uzupełnieniem praktycznie każdego pomieszczenia. Sprawdzi się on w salonie, sypialni czy nawet korytarzu. Dlatego też warto stawiać na dywany sznurkowe, gdyż oferują one naprawdę wiele za stosunkowo niską cenę. Wiele produktów tego typu od najlepszych producentów znaleźć można z kolei w naszym sklepie, Komfort.pl!