Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dywany akrylowe – przekonamy Cię do tego rozwiązania!

Dywany akrylowe – przekonamy Cię do tego rozwiązania!

Czasy, gdy dywany powstawały tylko z naturalnych materiałów, dawno już minęły. I bynajmniej nie powinno to martwić, gdyż tkane maszynowo nowoczesne produkty wcale nie ustępują im pod względem użyteczności czy estetyki. Co więcej, różne materiały syntetyczne, z których są one wykonywane, także oferują szereg zalet. Jak to wygląda w przypadku produktów z akrylu? Przekonajmy się!

Dywany do salonu czy sypialni – czy są modne?

Czy jednak faktycznie zakup dywanu do domu, czy mieszkania ma sens? W końcu przecież obecnie istnieje szereg ciekawych typów podłóg, które wyglądają doskonale nawet bez żadnych dodatków. Twierdzenie takie jest oczywiście prawdziwe, jednak wcale nie oznacza ono, że dywany są niepotrzebne. Przede wszystkim ich rola estetyczna nie musi opierać się na „ukrywaniu” niezbyt imponującego wykończenia posadzek. Równie dobrze mogą one podkreślać eleganckie panele czy też płytki. Dodatkowo też jako ładny dodatek ocieplają one wnętrze i świetnie pasują do różnych stylów – i to zarówno bardziej klasycznych – jak skandynawski czy glamour, jak i nowoczesnych czy minimalistycznych. W tym miejscu trzeba też oczywiście podkreślić, że dywany pełnią także ważną rolę użytkową i poprawiają komfort mieszkańców. Ciepły i przyjemny kobierzec uprzyjemnia pierwsze kroki po obudzeniu, pomaga odprężyć się wieczorem na kanapie czy też może być ulubionym miejscem zabaw dzieci. Zastanawiasz się, dlaczego warto położyć dywan na podłodze? Poznaj nasze argumenty!

Co trzeba wiedzieć o dywanach akrylowych?

Czy więc warto stawiać na dywany? Z całą pewnością tak! Pozostaje więc już tylko zastanowić się, które z nich będą najlepsze. Oczywiście szukając konkretnych rozwiązań, z reguły przede wszystkim kierujemy się ich wyglądem i ceną. Często prowadzi to niestety do wyboru produktów kiepskiej jakości i o marnych parametrach użytkowych. Dlatego też, jeśli nie chcesz wydawać kroci, a cenisz sobie trwałość i estetykę, to koniecznie powinieneś sprawdzić dostępne dywany akrylowe. Wykonane są one z tworzywa sztucznego metodą maszynową, co jest jednym z głównych przyczyn niskich cen. Pod względem wyglądu produkty te są bardzo podobne do kobierców wełnianych i co więcej – również w dotyku dobrze je przypominają. Największą zaletą dywanów akrylowych jest jednak bardzo wysoka wytrzymałość – i to zarówno na ścieranie, jak i zabrudzenia. Słabo przewodzą one też ciepło, co jest szczególnie ważne w przypadku zimnych podłóg z płytek czy kamienia. Ponadto w ich włóknach nie rozwijają się grzyby czy roztocza, akryl nie przyciąga też kurzu. Czyszczenie takiego chodnika jest także bardzo proste – można do tego celu używać powszechnie dostępnych detergentów. Na koniec warto też dodać, że dobry dywan akrylowy nawet od razu po zakupie nie powinien wydzielać „plastikowego” zapachu – co jest częstą przypadłością wielu produktów z innych materiałów. Czy wiesz, jak dbać o dywan by służył przez wiele lat?

Dywany akrylowe – do salonu, dla alergika i do pokoju dziecięcego!

Do plusów dywanów akrylowych zaliczyć też można ich uniwersalność. Rozumieć ją można w tym przypadku na dwójnasób:
- Z racji dużej popularności, ich wybór jest bardzo duży, dzięki czemu bez trudu kupimy zarówno dywany akrylowe nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne, czy też dedykowane dywany akrylowe dla dzieci.
- Dzięki swoim parametrom, omawiany rodzaj produktów zastosować można w każdym pomieszczeniu. Szczególnie warto przy tym podkreślić, że dywan akrylowy to też idealna opcja dla alergika – gdyż nie stają się one siedliskiem pyłków czy kurzu. Wszystko to sprawia, że dywany akrylowe są naprawdę dobrym i tanim uzupełnieniem różnych wnętrz. Świetnie sprawdzą się w salonach i sypialniach, można je także ulokować w przedpokoju, a nawet pomieszczeniach mokrych – takich jak łazienka. Będą one też świetnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego, gdyż zabawa na przyjemnym i miękkim dywanie będzie na pewno dużo przyjemniejsza, niż na panelach czy wykładzinie dywanowej. Dobry dywan akrylowy jest więc wart zakupu – szczególnie że jego cena nie musi być wysoka. Rozwiązania takie oferują użytkownikowi wysoki komfort, porównywalny z produktami naturalnymi oraz świetny wygląd i ponadprzeciętną wytrzymałość. Jeśli interesują Cię dywany akrylowe szare, niebieskie czy wielokolorowe, to pamiętaj też, że wszystkie je znajdziesz na Komfort.pl!