Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Deska trójwarstwowa a ogrzewanie podłogowe – co musisz wiedzieć

Deska trójwarstwowa a ogrzewanie podłogowe – co musisz wiedziećW obiegowej opinii od lat pokutuje twierdzenie, że drewniane deski nie nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Wynika to z faktu, że dawniej naturalne podłogi drewniane wykonane były przede wszystkim z litego drewna. Taki materiał rzeczywiście nie radzi sobie zbyt dobrze na popularnej podłogówce. Częste zmiany temperatury i poziomu wilgotności mogą prowadzić do wypaczenia drewnianej podłogi i w efekcie do jej uszkodzenia. W związku z tym mało kto decydował się na takie rozwiązanie. W ofercie wielu producentów mebli pojawił się jednak produkt, który łączy w sobie możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym ze wszystkimi zaletami drewnianych podłóg. Są to oczywiście drewniane deski trójwarstwowe.

Jaka deska na ogrzewanie podłogowe?

Drewniane panele, deski warstwowe czy deski barlineckie to tylko różne określenia, używane zamiennie w stosunku do desek trójwarstwowych. Na wstępie warto sprawdzić, co to takiego deski trójwarstwowe? Jak sama nazwa mówi, są to deski wykonane z 3 różnych warstw drewna. Charakterystyczne jest to, że poszczególne warstwy sklejone są prostopadle (chodzi o kierunek włókien), dzięki czemu skoki poziomu wilgotności czy częste zmiany temperatury nie prowadzą do zmian kształtu desek trójwarstwowych.
Warstwy takiej deski są w 100% wykonane z drewna. Jednak tylko wierzchnia, dekoracyjna warstwa zrobiona jest z droższych gatunków jak dąb, buk czy jesion. Od drewna użytego do wykonania wierzchniej warstwy zależy nie tylko wygląd i kolor deski warstwowej, ale także jej trwałość. W intensywnie użytkowanych pomieszczeniach sprawdzą się deski warstwowe, do których produkcji wykorzystano twarde gatunki drewna jak dąb, jesion czy orzech. To właśnie takie modele cieszą się największą popularnością. W przypadku pomieszczeń rzadziej użytkowanych, jak na przykład sypialnie, możecie się zdecydować na deski warstwowe ze stosunkowo miękkich rodzajów drewna.
Środkowa i spodnia warstwa takich podłóg wykonane są z drewna o równie dobrych parametrach technicznych. Często jest to jednak materiał pozyskiwany ze zdecydowanie tańszych gatunków drzew iglastych. Dzięki temu deski warstwowe mogą pod względem ceny konkurować często z litymi deskami wykonanymi w całości ze szlachetnych gatunków drewna.Deski trójwarstwowe na ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto?

Użycie desek trójwarstwowych w domu z ogrzewaniem podłogowym ma szereg plusów.  • • Jedną z największych zalet tego rodzaju podłóg jest właśnie to, że można stosować je w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Deski trójwarstwowe na ogrzewanie podłogowe nie stracą swojego oryginalnego kształtu nawet w wyniku długotrwałego oddziaływania podłogówki. Są niewrażliwe zarówno na częste zmiany temperatury, jak i zmieniający się poziom wilgotności.
  • • Bardzo dużym plusem jest również łatwy montaż desek warstwowych. W zdecydowanej większości przypadków tego rodzaju deski podłogowe można montować zarówno na tak zwany click, czyli w sposób znany z układania paneli, jak i z użyciem kleju. W przypadku tak zwanej posadzki pływającej (bez kleju) konieczne będzie zastosowanie odpowiednich podkładów pod deski warstwowe. Nieodpowiednio dobrany podkład może jednak pogorszyć efektywność ogrzewania podłogowego. Plusem jest to, że w razie uszkodzenia deski zamontowane bezklejowo podłogi można łatwo zdemontować lub wymienić poszczególne jej elementy.
  • • Deska trójwarstwowa na ogrzewanie podłogowe jest w całości wykonana z naturalnego drewna. Stanowi więc rozwiązanie przyjazne dla środowiska i polecane alergikom. Warto także dodać, że kleje stosowane do połączenia poszczególnych warstw są nietoksyczne.
  • • Dzięki temu, że deski barlineckie na ogrzewanie podłogowe wykonane są z naturalnego drewna, mają one również niepowtarzalny i unikalny wygląd, jaki ma tylko drewniana podłoga. Prezentują się zdecydowanie lepiej niż nawet dobrej jakości podłogi z paneli laminowanych.
  • • Deski warstwowe montowane na klej mają także bardzo dobre właściwości akustyczne. Skutecznie tłumią odgłosy kroków, przesuwanych mebli itp. Sprawdzają się pod tym kątem o wiele lepiej niż na przykład panele laminowane. W celu skutecznego wyciszenia podłogi warstwowej montowanej bezklejowo konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego podkładu.
  • • Zaletą desek warstwowych jest również bardzo szeroki wybór wzorów i modeli. Taka podłoga świetnie wpisuje się praktycznie we wszystkie trendy wnętrzarskie, których charakterystycznym elementem są naturalne materiały. Deski podłogowe trzywarstwowe możecie więc wykorzystać we wnętrzach skandynawskich, anglosaskich czy klasycznych aranżacjach. Bez większych problemów znajdziecie jednak także deski warstwowe, które uzupełnią aranżację w stylu nowoczesnym.
  • Deski podłogowe warstwowe są też w wielu przypadkach tańsze niż lite deski. Nie jest to regułą, jednak w przypadku deski trójwarstwowej tylko wierzchnia warstwa wykonana jest z tak zwanych szlachetnych gatunków drewna. Taka podłoga może być więc tańsza niż lite deski dębowe czy bukowe.
  • • Zastosowanie naturalnego drewna sprawia również, że deski warstwowe możecie poddać procesowi renowacji i odświeżyć ich wygląd, a nawet zmienić odcień podłogi z drewna. Z oczywistych względów takie zabiegi regeneracyjne nie są możliwe w przypadku podłogi z paneli laminowanych lub winylowych.
  • • W zależności od wybranego modelu deski podłogowe trójwarstwowe mogą być lakierowane lub olejowane. Dzięki temu macie możliwość stworzenia drewnianej podłogi o odmiennych właściwościach i wyglądzie zewnętrznym.


Deska a ogrzewanie podłogowe – jakie wybrać?

To jaka deska na ogrzewanie podłogowe sprawdzi się najlepiej, uzależnione jest od dwóch podstawowych kwestii. Z jednej strony drewniana podłoga musi być wizualnie dopasowana do aranżacji całego pomieszczenia. W naszym sklepie znajdziecie niemal 200 różnych wzorów podłóg warstwowych. Mamy nadzieję, że tak duży wybór pozwoli Wam bez problemu dobrać podłogę zarówno do aranżacji inspirowanych wnętrzarską klasyką, jak i do nowoczesnych wnętrz. Jeśli jednak macie problem z wybraniem odpowiedniej podłogi do domu lub mieszkania, to zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami. Wystarczy, że w zakładce Sklepy na naszej stronie internetowej znajdziecie najbliższy salon Komfort i umówicie bezpłatne spotkanie ze specjalistą do spraw podłóg. Sieć sklepów Komfort składa się aktualnie z aż 160 placówek na terenie całego kraju i większość z nich oferuje możliwość takich konsultacji.
Drugim kryterium wyboru są parametry techniczne podłogi związane z jej trwałością. Grubość desek warstwowych oraz rodzaj drewna wykorzystywanego w warstwie zewnętrznej powinny być dopasowane do tego, jak intensywnie będzie użytkowana podłoga. Zdecydowaną większość naszej oferty stanowią deski warstwowe na ogrzewanie podłogowe wykonane ze szlachetnych gatunków twardego drewna jak dąb czy jesion. Dzięki temu podłogi te możecie bez problemu wykorzystać także w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych.Deska trójwarstwowa na ogrzewanie podłogowe – opinie

Wśród opinii o deskach trójwarstwowych przeważają przede wszystkim wymienione wyżej zalety tego rodzaju podłóg. Co najbardziej cenią sobie nasi klienci, którzy kupili deski warstwowe na ogrzewanie podłogowe? Opinie o tego rodzaju produktach dotyczą często tego, że deski warstwowe świetnie sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Nie bez znaczenia jest również to, że są one wykonane w 100% z naturalnego drewna. Aktualnie deska trójwarstwowa na ogrzewanie podłogowe to najłatwiejszy sposób na stworzenie drewnianej podłogi stosunkowo niedużym nakładem pracy i środków. Jeśli więc marzycie o podłodze z naturalnego drewna, to zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą desek warstwowych. Staramy się systematycznie organizować wyprzedaże i promocje, na których deski podłogowe warstwowe możecie kupić w cenach obniżonych od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Wiele zakupowych okazji możecie znaleźć także w zakładce Outlet. Oprócz materiałów podłogowych są tam również setki produktów z takich kategorii jak: wyposażenie kuchni, łazienek, a także dywany czy dekoracje.Czytaj także:
Deski podłogowe – 8 najpiękniejszych propozycji!
Deska podłogowa - jaką wybrać? 5 inspiracji!
Co położyć pod deskę podłogową?
Jak rozpoznać popularne gatunki drewna na podłogi drewniane?
Jak układać deskę podłogową?
Panele czy deska podłogowa? Podpowiadamy!
Na co zwrócić uwagę przed zakupem drewna
Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą
Stylowa podłoga w pokoju chłopca! Co warto wybrać?
Podłoga w pokoju nastolatka
Jak połączyć podłogę między kuchnią i salonem?
Jaka podłoga drewniana do kuchni? Oto nasze pomysły!
Deska kompozytowa na taras w 5 pytaniach i odpowiedziach