Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dekoracje na stół na co dzień – 5 pomysłów od Komfort

Dekoracje na stół na co dzień – 5 pomysłów od Komfort

Stół często stanowi serce salonu. To przy nim jadamy posiłki z innymi domownikami, rozmawiamy na temat wydarzeń mijającego dnia czy spotykamy się z przyjaciółmi – warto więc zadbać o jego odpowiednią aranżację. Na jakie dekoracje na stół na co dzień najlepiej jednak postawić?

Codzienna dekoracja stołu w salonie a pora roku

Choć wiele osób lubi i ceni uniwersalne oraz ponadczasowe rozwiązania, dekoracje na stole nie muszą wyglądać tak samo przez cały rok. Jeśli od czasu do czasu lubimy wprowadzać w aranżacji drobne zmiany, możemy zainspirować się panującą za oknem aurą. Jak to zrobić? Wiosną na stoły możemy stawiać kompozycje z sezonowych kwiatów – na przykład z żonkili. Dodatkowo blat można udekorować jasnym bieżnikiem, którego kolor będzie przywodził na myśl skojarzenia z odradzającą się przyrodą.

Latem jako dekoracja na stole też doskonale sprawdzą się sezonowe kwiaty. Możemy zdecydować się na gotową kompozycję lub stworzyć ją samodzielnie – na przykład z polnych kwiatów. Jesienna aranżacja powinna być utrzymana w charakterystycznych dla tej pory roku barwach – brązach i beżach, a zamiast kwiatów na blacie możemy postawić bukiet z kolorowych liści. Natomiast idealna zimowa dekoracja stołu na co dzień to świece, które zapalone stworzą we wnętrzu przytulną atmosferę, oraz szyszki, na przykład samodzielnie zebrane w trakcie spaceru.

Dekoracje stołu na co dzień – 5 gotowych pomysłów

Pora roku może być znakomitym źródłem inspiracji do stworzenia dekoracji na stół. Możemy jednak zdecydować się na jedno, ponadczasowe rozwiązanie, które ewentualnie będziemy tylko delikatnie modyfikować w zależności od panującej aury. A zatem jak udekorować stół na co dzień?

Kwiaty – doskonała codzienna dekoracja stołu na co dzień

Dekoracja stołu codzienna, która zawsze będzie trafionym wyborem, to bez wątpienia kwiaty. Nie ma większego znaczenia, czy chodzi o stoły okrągłe, stoły kwadratowe czy stoły prostokątne – świeży bukiet na każdym z nich będzie się wspaniale prezentował. Warto stawiać przede wszystkim na rośliny sezonowe – wiosną będzie to więc bez, roztaczający po pomieszczeniu charakterystyczny, piękny zapach, latem wspomniane już kwiaty polne, zaś jesienią także już wymienione kolorowe liście.

Obrusy i bieżniki jako ozdoby na stół na co dzień

Jeśli zależy nam na uzyskaniu eleganckiego efektu, a może zastanawiamy się, jak udekorować stół na Komunię Świętą, warto postawić na obrus lub bieżnik. Pierwszy z wymienionych to klasyczna, a przy tym ponadczasowa dekoracja stołu w salonie na co dzień, która świetnie sprawdzi się również przy uroczystych okazjach.

Jeżeli jednak wybieramy stół do jadalni i nie chcemy, by został on całkowicie zasłonięty, lepszym rozwiązaniem może okazać się bieżnik. Nie tylko pozwoli on wyeksponować blat stołu, ale też będzie stanowił jego prawdziwą ozdobę. Należy jedynie pamiętać, by kolor i wzór bieżnika był dopasowany do aranżacji wnętrza, z którą powinien stworzyć spójną i harmonijną kompozycję. Cenne porady i ważne wskazówki dotyczące doboru wyposażenia w strefie jadalnianej, można znaleźć w artykule: Stoły i krzesła do salonu – jak wybrać najlepsze?

Świeczki jako codzienna dekoracja stołu

Nie sposób zaprzeczyć, że świeczki budują w każdym pomieszczeniu niezwykłą atmosferę. Ponadto doskonale sprawdzą się jako codzienna dekoracja stołu w salonie. Wystarczy, że na blacie położymy bieżnik, a na nim w równych odstępach ustawimy trzy świece – najlepiej o prostej formie. Efekt będzie niezwykle estetyczny, a ciepłe światło świec z pewnością umili nie tylko romantyczne kolacje.

Serwetki jako dekoracje na stole

By dekoracja na stole była kompletna, warto uzupełnić ją o serwetki – okażą się przydatne zwłaszcza w czasie posiłków. Możemy zdecydować się na jednorazowe serwetki papierowe lub materiałowe – pierwsze świetnie nadają się na co dzień, natomiast drugie są lepszym rozwiązaniem na specjalne okazje. Jak udekorować stół serwetkami? Możliwości jest sporo, ale ważne jest, by zawsze składać je estetycznie.

Pyszne ozdoby – dekoracja stołu na co dzień owocami

Jeśli najbardziej lubimy proste i praktyczne rozwiązania, jako dekoracje stołu na co dzień możemy z powodzeniem wykorzystać sezonowe owoce. Czerwone lub zielone jabłka, soczyście wyglądające pomarańcze czy ciemnofioletowe śliwki ułożone w dużej misce zawsze będą pięknie prezentować się na blacie.