Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

7 chodników do przedpokoju w stylu skandynawskim

7 chodników do przedpokoju w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory, naturalne materiały, prosty design i oszczędne wzornictwo. I choć ramy, w jakich powinniśmy się poruszać, dobierając wyposażenie czy dodatki do tak urządzonego przedpokoju, są raczej wyraźnie określone, chodnik skandynawski niejedno może mieć imię.

Co trzeba wiedzieć o stylu skandynawskim?

Zanim zaczniemy przeglądać dostępne w sklepach chodniki, warto nieco bliżej poznać zasady, jakimi rządzi się styl skandynawski. Narodził się on na dalekiej, zimnej Północy, ale to ostatnie słowa, jakimi można go opisać. Każde wnętrze w stylu skandynawskim zachwyca ciepłem i przytulnością, których idealnym dopełnieniem jest funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że w przestrzeniach urządzonych w duchu scandi po prostu chce się przebywać!

Jednym z filarów stylistyki skandynawskiej są jasne barwy, jak biel, szarość czy beż, które optycznie powiększają wnętrze. W aranżacjach skandynawskich nigdy nie brakuje też naturalnych materiałów – drewna, bawełny, wełny, lnu czy juty. Teoretycznie te dwie wskazówki mogłyby okazać się wystarczające dla osób, które chcą kupić chodnik w stylu skandynawskim. Warto jednak podkreślić, że w pomieszczeniach urządzonych w tym klimacie znajdzie się także miejsce na nieco odróżniający się na tle całości akcent.

Chodnik do przedpokoju – styl skandynawski. Jaki wybrać?

Mimo że styl skandynawski najczęściej można spotkać w salonach czy sypialniach, doskonale sprawdza się on również w przedpokojach. Chcąc nadać przestrzeni taki klimat, warto zadbać o dobór odpowiednich dodatków – takich jak chodnik scandi. Tylko dlaczego warto kupić chodnik do przedpokoju? Przemawia za tym co najmniej kilka argumentów – dywan zabezpiecza podłogę przed zabrudzeniem czy uszkodzeniami, chroni stopy przed chłodem posadzki, tłumi dźwięki, a przy tym podkreśla styl, w jakim zostało zaaranżowane wnętrze.

Zatem na jaki chodnik do przedpokoju skandynawskiego się zdecydować? Zasadniczo do wyboru mamy dwie opcje – możemy dopasować jego kolor do tego, który dominuje w otoczeniu, lub postawić na odróżniającą się barwę. Wybierając pierwszy wariant, czyli chodnik do przedpokoju skandynawski w odcieniu zbliżonym do pozostałych elementów wystroju, zyskujemy dekorację, która harmonijnie dopełnia przestrzeń. W drugim przypadku natomiast możemy wprowadzić do wnętrza dodatek stanowiący kontrastujący, oryginalny akcent.

Chodniki w stylu skandynawskim

Chodniki skandynawskie w ponadczasowej odsłonie to te utrzymane w odcieniach szarości i brązów. Chodniki szare świetnie wpiszą się w aranżację bazującej na bieli i szarościach z domieszką drewna i naturalnej zieleni. Modele te już od wielu sezonów cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane do wnętrz urządzonych w różnych stylach – także jako chodniki dywanowe nowoczesne.

Z kolei chodniki brązowe lub chodniki beżowe znakomicie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których to drewno wysuwa się na pierwszy plan, a biel jest jedynie dodatkiem. W takiej sytuacji najlepiej, by odcień chodnika był zbliżony do koloru drewna, obecnego na podłodze czy meblach. Ciekawy efekt osiągniemy też, decydując się na pleciony chodnik, który wprowadzi do wnętrza powiew naturalności.

Inną propozycją mogą być chodniki czarne. Choć wydaje się, że najciemniejsza z barw nie pasuje do skandynawskiego przedpokoju, może ona stanowić niebanalny, oryginalny akcent. Czarny dywan będzie się bardzo dobrze komponował z wszystkimi kolorami, typowymi dla aranżacji scandi – bielą, szarością, odcieniami pastelowymi czy drewnem.

Jaki chodnik do przedpokoju w stylu skandynawskim?

Oprócz koloru chodnika istotnym aspektem jest również materiał, z jakiego został on wykonany. Możemy zdecydować się na chodnik naturalny, który będzie idealnie wpisywał się w założenia stylu skandynawskiego. Do wyboru mamy między innymi chodniki wełniane, które jednocześnie nadadzą wnętrzu cieplejszy i bardziej przytulny charakter. W skandynawskim przedpokoju świetnie prezentować się będzie też chodnik futrzany, ale warto mieć na uwadze, że może być on bardziej wymagający w pielęgnacji. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także chodniki ze skóry – nie tylko naturalnej, ale i sztucznej.