Current Image

Filtry

ZLEWOZMYWAKI JEDNOKOMOROWE Z OCIEKACZEM

327 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem

Zlew z ociekaczem to praktyczne rozwiązanie, które od lat sprawdza się w kuchniach inspirowanych różnymi wnętrzarskimi trendami. W kategorii tej dużą popularnością cieszą się zlewy jednokomorowe z ociekaczem. Jedna komora plus ociekacz w większości przypadków zmieszczą się nawet w niewielkich kuchniach. Choć w ofercie sklepu internetowego Komfort możecie znaleźć także zdecydowanie większe modele przeznaczone do przestronnych kuchni.

Zlewy kuchenne jednokomorowe z ociekaczem to w naszym sklepie online nieco ponad 60 różnych modeli. Są to produkty z oferty renomowanych polskich i europejskich producentów wyposażenia kuchni. W stałej sprzedaży mamy między innymi zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem marki Laveo czy Kuchinox.

Nasza oferta obejmuje zarówno klasyczne i znane od lat zlewy jednokomorowe z ociekaczem stalowe, jak i coraz popularniejsze nowoczesne zlewy kuchenne jednokomorowe z ociekaczem granitowe. Czym charakteryzują się te dwa typy zlewozmywaków i jakie są ich największe zalety?

Zaletą stosowanych od wielu lat stalowych zlewów jednokomorowych z ociekaczem jest między innymi niewielki ciężar. Dzięki temu stalowe zlewozmywaki są łatwe w transporcie i montażu. Szafka pod taki zlewozmywak nie musi być specjalnie wzmacniania, jak ma to miejsce w przypadku niektórych modeli granitowych. Wykonane z tego materiału zlewy są także trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemikalia. Stalowy zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem jest niewrażliwy również na wysokie temperatury. Dzięki temu na ociekaczu możecie bez obaw postawić garnek czy patelnię ściągniętą z kuchenki. Minusem zlewów stalowych jest ich wrażliwość na zarysowania. Mogą one powstać na przykład w wyniku stosowania abrazyjnych środków czyszczących czy metalowych druciaków. Rozwiązaniem jest wybranie modelu, który zamiast gładkiej powierzchni posiada tak zwaną strukturę lnu lub wykonany jest ze stali satynowanej. Na takiej lekko nieregularnej powierzchni ewentualne drobne rysy czy niewielki ilości osadu nie będą się nadmiernie rzucały w oczy.

Popularność nowoczesnych trendów wnętrzarskich i wiele praktycznych zalet sprawiły, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się również granitowe zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem. Mimo swojej nazwy nie są one wykonane wyłącznie z granitu, a z tak zwanych mineralnych konglomeratów. Czym jest mineralny konglomerat lub kompozyt? Jest to materiał, który w zdecydowanej większości (70-80%) składa się ze sproszkowanych minerałów. W przypadku kuchennych zlewozmywaków jest to granit. Pozostałą część stanowią specjalne syntetyczne żywice, które pełnią funkcję spoiwa. Mineralny konglomerat w dotyku i z wyglądu przypomina naturalny kamień. Jest jednak o wiele bardziej praktyczny. Przede wszystkim powstający w ten sposób surowiec można o wiele łatwiej formować niż naturalny kamień. Dzięki temu zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem wykonane z tego materiału mogą mieć przeróżne, często nowoczesne i nietuzinkowe kształty. Możliwość tak zwanego barwienia w masie sprawiła również, że wielu producentów wprowadziło do swojej oferty kuchenne zlewy granitowe w różnych kolorach. Dobrym przykładem jest polska marka Laveo, w której najnowszych katalogach znajdziecie zlewy granitowe jednokomorowe z ociekaczem czarne, szare czy beżowe. Takie modele idealnie wpisują się w wiele nowoczesnych aranżacji kuchni, czy też wnętrza inspirowane stylem industrialnym, loftowym lub skandynawskim minimalizmem. Szczególnie dużą popularnością cieszą się w przypadku takich aranżacji zlewozmywaki kuchenne w kolorze czarnym. Zalety granitowych zlewozmywaków nie kończą się jednak na kwestiach czysto wizualnych. Zlewy te mają także całkiem sporo czysto praktycznych atutów. Przede wszystkim są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odpryskiwanie itd. Podobnie jak zlewy stalowe są również niewrażliwe na wysokie temperatury. Na ociekaczu granitowego zlewu możecie więc bez problemu postawić gorące naczynia bez obawy o jego uszkodzenie. Czy granitowe zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem mają jakieś wady? Za jedyny minus można uznać to, że są to stosunkowo ciężkie modele. Tego rodzaju zlew powinien więc być zamontowany na odpowiednio mocnej szafce pod zlewozmywak.

Niezależnie od tego, na jaki model zlewu jednokomorowego z ociekaczem się zdecydujecie, kluczowe jest również jego rozmieszczenie względem innych elementów wyposażenia kuchni. Optymalne ustawienie poszczególnych stref kuchennych określa zasada potocznie zwana trójkątem roboczym. Zgodnie z tą zasadą kuchenny zlewozmywak, lodówka i kuchenka lub płyta grzewcza powinny na projekcie kuchni stanowić wierzchołki trójkąta. Taki układ pozwala na intuicyjną i wygodną komunikację pomiędzy tymi strefami. Ważne jest jednak nie tylko umiejscowienie zlewozmywaka względem innych elementów wyposażenia, ale także odległości między nimi. Najmniejszy dystans może dzielić zlew i strefę gotowania z kuchenką lub płytą indukcyjną. W małej kuchni może być to nawet 90 cm, w większej kuchni optymalna odległość to między 120 a 210 cm. Zbliżony dystans powinien być zachowany między zlewozmywakiem i lodówką. W zależności do wymiarów kuchni i układu kuchennej zabudowy powinno to być nie mniej niż 120 i nie więcej niż 210 cm. Na zachowanie trochę większej odległości możecie pozwolić sobie między lodówką i kuchenką. Te dwie strefy możecie dzielić od 120 do aż 270 cm w przypadku dużej kuchni.

Oczywiście zastosowanie się do zasady trójkąta roboczego i wspomnianych tu odległości nie zawsze będzie możliwe. Dzieje się tak na przykład w przypadku kuchni składających się z wyłącznie jednej linii zabudowy. W miarę możliwości powinniście jednak mieć na uwadze tę uniwersalną zasadę. Jest to najczęściej najprostszy sposób na stworzenie wygodnej i funkcjonalnej kuchni. Planując rozmieszczenie kuchennej zabudowy i poszczególnych jej elementów, warto wziąć pod uwagę również to, czy będą z niej w większości korzystać osoby prawo, czy leworęczne. Większość projektantów zgodna jest co do tego, że w przypadku osób praworęcznych kolejne kuchenne strefy powinny być ułożone zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Analogicznie w przypadku kuchni dla osoby leworęcznej kolejność poszczególnych stref powinna być przeciwna do ruchu wskazówek zegara.

Duży zlew jednokomorowy z ociekaczem

W jakiej kuchni warto postawić na duży zlew z ociekaczem? Wymiar jednokomorowego zlewozmywaka z ociekaczem powinny być oczywiście dostosowane zarówno do Waszych potrzeb, jak i do ilości wolnego miejsca, jakim dysponujecie w kuchni. Na duży zlewozmywak z ociekaczem możecie zdecydować się w kuchni, w której do dyspozycji macie dużą powierzchnię blatu. Warto upewnić się, że po zamontowaniu dużego modelu z ociekaczem nadal będziecie mieli do dyspozycji odpowiednią ilość miejsca na inne kuchenne prace. Duży zlew jednokomorowy z ociekaczem sprawdzi się więc w przestronnej kuchni. Często jest to dobre rozwiązanie również w kuchni z wyspą, która zapewnia dodatkową powierzchnię blatu.

Największe dostępne w sklepie internetowym Komfort zlewy jednokomorowe z ociekaczem to modele wykonane ze stali. Maksymalna szerokość takiego zlewu z ociekaczem to aż 80 cm. Sama komora ma szerokość około 34 cm, większą część stanowi więc duży i praktyczny ociekacz. Modele te są przeznaczone do montażu na szafce o szerokości również 80 cm. Jeśli zdecydowaliście się na jednokomorowy zlew z ociekaczem granitowy, to największe modele w sklepie Komfort przeznaczone są do montażu na szafkach 60 cm. Są to granitowe zlewy z ociekaczem Laveo dostępne w kilku różnych kolorach. W przypadku mniejszych kuchni oferujemy również modele przeznaczone do montażu na wąskich szafkach o szerokości 50 cm.

Zlewozmywak jednokomorowy z dużą komorą z ociekaczem

Co wybrać, zlewozmywak z dużą komorą i ociekaczem, czy wręcz przeciwnie model z małą komorą i dużym ociekaczem? Wybór ten powinien być uzależniony przede wszystkim od Waszych potrzeb. Jeśli zdecydujecie się na montaż dodatkowego ociekacza na przykład w szafce nad umywalką, to zlew z dużym ociekaczem nie będzie Wam potrzebny. Istotną kwestią jest również to, czy w kuchni w znajduje się zmywarka, czy też macie zamiar myć naczynia ręcznie w umywalce.

Zlewozmywak jednokomorowy z dużym ociekaczem

Jakie zalety ma zlewozmywak z dużym ociekaczem? Czy warto zdecydować się na taki model w kuchni? Zlewozmywak jednokomorowy z dużym ociekaczem to rozwiązanie stworzone głównie z myślą o kuchniach bez zmywarki. Jeśli zdecydowaliście się większość naczyń myć w zlewie, to zlewozmywak z dużym ociekaczem może okazać się najlepszym wyborem. Duża powierzchnia ociekacza pozwala lepiej zorganizować strefę umywalkową. Możecie wykorzystać, ją nie tylko do suszenia naczyń, ale także jako miejsce dla umytych, świeżych produktów przeznaczonych do przygotowywania posiłków. Na ociekaczu można umieścić umyte warzywa czy owoce, a dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu nadmiar wody samoistnie spłynie do komory zlewu. Jest to także dobre miejsce do rozmrażania produktów mrożonych. Na ociekaczu możecie położyć zamrożone mięso czy warzywa bez obawy, że wyciekająca z nich woda zabrudzi kuchenny blat czy podłogę. Odpowiedni profil ociekacza sprawi, że spłynie ona bezpośrednio do odpływu. Zlewozmywak jednokomorowy z dużym ociekaczem to dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku kuchni bez zmywarki. To także praktyczny element wyposażenia kuchni dla osób, które dużo gotują i używają w tym celu wielu świeżych produktów.

Duży wybór zlewów jednokomorowych z ociekaczem

W sklepie internetowym Komfort oferujemy naprawdę różne modele zlewozmywaków jednokomorowych z ociekaczem. W stałej sprzedaży posiadamy ponad 60 modeli różniących się nie tylko stylem i wymiarami, ale również materiałem wykonania. Niezwykle popularne jeszcze kilkanaście lat temu stalowe zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem, dziś są coraz częściej zastępowane przez zlewy granitowe. O tym, jakie zalety mają takie zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem, pisaliśmy już nieco wyżej. Przypomnijmy tylko w skrócie, że wbrew nazwie nie są one wykonane w 100% z granitu. Do produkcji jednokomorowych zlewów granitowych z ociekaczem używa się tak zwanych mineralnych konglomeratów o różnym składzie i różnych nazwach handlowych. Jednym z nich jest Poligran opracowany przez polską markę Laveo. Materiał ten składa się w 80% ze sproszkowanego granitu. Pozostałe 20% stanowią specjalne żywice poliestrowe, które pełnią funkcję spoiwa. W wyniku tego połączenia powstaje niezwykle trwały i odporny materiał, dający jednak duże możliwości formowania. Zlewy jednokomorowe z ociekaczem wykonane z Poligranu są odporne na niskie i wysokie temperatury, zarysowania i przebarwienia. Dużą zaletą mineralnych kompozytów jest także możliwość uzyskania produktów w różnych kolorach. W naszej ofercie znajdziecie więc duży wybór zlewów jednokomorowych z ociekaczem między innymi w kolorze czarnym, szarym czy beżowym. Dzięki temu możecie dopasować kolor zlewu jednokomorowego z ociekaczem do wystroju całej kuchni. Taki zlew nie jest już tylko praktycznym elementem wyposażenia kuchni. Staje się również jej dekoracją i integralnym elementem wystroju pomieszczenia. Oczywiście Poligran to tylko jedna z handlowych nazw mineralnego konglomeratu. Praktycznie każdy producentów tego rodzaju zlewozmywaków posiada własny, opatentowany materiał, który może nosić inne nazwy. Zasada, na której powstaje ten materiał, jest jednak zbliżona i w większości przypadków mają one bardzo podobne właściwości.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.