Current Image

Filtry

MATERACE PIANKOWE (GĄBKOWE)

57 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Materace piankowe

Lekkie, nowoczesne pianki mają zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. To właśnie na bazie takiego materiału powstają nowoczesne materace piankowe. Rdzeń tego typu materacy stanowi wkład z pianki poliuretanowej, czyli tak zwanej pianki PUR. Występuje ona w kilku postaciach. W materacach zamiast taniej pianki obiciowej wykorzystuje się zwykle o wiele lepszej jakości piankę wysokoelastyczną lub nawet zaawansowaną piankę termoelastyczną.

Jednak konstrukcja materacy piankowych jest często wzbogacana o dodatkowe komponenty. Materace piankowe mogą więc posiadać dodatkową warstwę z takich materiałów jak mata kokosowa, wełna owcza, czy lateks.

Jakie zalety mają materace piankowe?

Niezależnie od typu zastosowanej pianki materace piankowe cechują się wysokim poziomem elastyczności i możliwością szybkiego dopasowania do indywidualnej budowy ciała użytkownika.

Materace piankowe są z reguły dużo lżejsze niż materace sprężynowe. Ułatwia to nie tylko transport materacy piankowych, ale także ich obracanie na drugą stronę.

Materace piankowe zapewniają również dobrą izolację termiczną, co przekłada się bezpośrednio na tak zwany komfort termiczny snu.

Pianka poliuretanowa jest również materiałem hipoalergicznym. Na materace piankowe mogą więc zdecydować się alergicy.

Materace piankowe cechują się również dobrą przewiewnością i co za tym idzie, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Jaka grubość materaca piankowego będzie najlepsza?

Podobnie jak w przypadku każdego innego typu materaca pewne znaczenie ma również grubość materaca piankowego. W dużej mierze zależy ona tego, jaki rodzaj pianki został zastosowany w danym modelu i czy posiada on jakieś dodatkowe warstwy. Jaka więc jest optymalna grubość materaca piankowego? Możemy przyjąć, że materac piankowy powinien mieć około 20 cm grubości (wysokości). Grubość materaca piankowego będzie z reguły większa w przypadku modeli z warstwą pianki termoelastycznej. Jest to stosunkowo miękki rodzaj pianki, a wysokość zawierających ją materacy może sięgać 25 cm.

Zobacz powiązane Porady