Current Image

Filtry

GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE 700W

3 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Grzejnik łazienkowy 700 watów

Komfort cieplny to jeden z kluczowych czynników wpływających na wygodne korzystanie z tego pomieszczenia na co dzień. W łazience temperatura powinna być nieco wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Bardzo ważna jest więc nie tylko odpowiednia izolacja łazienki, ale także dobrze dobrany grzejnik łazienkowy.

Grzejnik łazienkowy 700 watów to rozwiązanie stosowane zwykle w małych i średniej wielkości łazienkach o powierzchni od 5 do 9 m2. To czy w Waszej łazience sprawdzi się grzejnik łazienkowy 700 watów, uzależnione jest od kilku podstawowych czynników:

  • liczba ścian zewnętrznych,
  • liczba i jakości okien w łazience,
  • jakości izolacji termicznej ścian i podłogi.


To właśnie te czynniki w największym stopniu wpływają na wychładzanie się pomieszczenia. Jak obliczyć, czy grzejnik łazienkowy 700 watów wystarczy do ogrzania Waszej łazienki? Jako orientacyjny przelicznik można przyjąć, że w przypadku nowego budownictwa i dobrej jakości izolacji termicznej niezbędne jest zapewnienie 80 W mocy grzewczej na każdy metr kwadratowy łazienki. Grzejnik łazienkowy 700 W możecie więc wykorzystać w dobrze ocieplonym pomieszczeniu o powierzchni nawet niecałych 9 m2.

Nieco inny przelicznik stosuje się w przypadku starego budownictwa o zdecydowanie słabszej izolacji termicznej. W takiej łazience na 1 m2 powinno przypadać 120 W mocy cieplnej grzejnika. Grzejnik łazienkowy 700 W wystarczy więc do ogrzania pomieszczenia o powierzchni mniej więcej 5-6 m2.

Kwestie czysto praktyczne to jednak niejedyne czynniki, które powinniście wziąć pod uwagę przy zakupie grzejnika łazienkowego 700 W. Dzięki szerokiej ofercie grzejników ten element wyposażenia może być również dekoracją łazienki. Poza klasycznymi białymi grzejnikami 700 W możecie kupić również grzejniki czarne czy miedziane. Dużą popularnością cieszą się także ozdobne grzejniki 700 W, w których klasyczna drabinka zastąpiona jest dekoracyjnymi panelami.

Grzejnik elektryczny 700 W

Kiedy zamiast standardowego grzejnika łazienkowego lepiej sprawdzi się grzejnik elektryczny 700 W? Są to przede wszystkim aranżacje łazienek, w których ze względów technicznych nie macie możliwości montażu standardowego grzejnika wodnego. Grzejnik elektryczny 700 W nie wymaga podłączenia do instalacji wodnej i może działać całkowicie niezależnie od niej. Jest to więc idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy w łazience nie można wykonać przyłącza do instalacji grzewczej lub gdy wykonanie takiego przyłącza byłoby zbyt kosztowne.

Możliwość pracy niezależnie od instalacji grzewczej wiąże się bezpośrednio z kolejną zaletą grzejników elektrycznych 700 W. Można za ich pomocą stosunkowo szybko ogrzać łazienkę bez konieczności uruchamiania całej instalacji. Jest to więc idealne rozwiązanie na przykład w sytuacji, gdy chcecie wykąpać małe dziecko lub w przypadku stosunkowo rzadko używanych łazienek.

Na rynku dostępne są również grzejniki wodno-elektryczne 700 W, które łączą w sobie zalety obu tych rozwiązań. Z jednej strony mogą działać w ramach wspólnej dla całego domu instalacji grzewczej. Z drugiej, w razie konieczności można wykorzystać je jako odrębne, zasilane energią elektryczną źródło ciepła.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.