leftImage
Multirabaty
- więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE 1500W

0 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Grzejnik łazienkowy 1500 W

Utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego w łazience jest kluczową kwestią, która ma bardzo duży wpływ na wygodę codziennego korzystania z tego pomieszczenia. Jeśli urządzacie dużą, przestronną łazienkę, to jej nieodzownym elementem będzie grzejnik o odpowiedniej mocy. W takim pomieszczeniu o większym metrażu niezbędny może okazać się grzejnik łazienkowy 1500 W.

W jakiej konkretnie łazience sprawdzi się grzejnik 1500 W? Jak dopasować moc grzejnika łazienkowego do metrażu tego pomieszczenia? Podstawowym kryterium jest oczywiście metraż łazienki. Niemniej ważna jest jednak również jakość izolacji termicznej ścian, podłogi i ewentualnie okien w łazience.

Najczęściej przyjmuje się, że w przypadku dobrze ocieplonego pomieszczenia na 1 m2 powinno przypadać co najmniej 80W mocy cieplnej. Grzejnik łazienkowy 1500 W wystarczy więc do ogrzania łazienki o powierzchni ponad 18 m2. Oczywiście w praktyce tak duże łazienki należą do rzadkości. Popularny jest jednak zakup grzejnika z tak zwanym zapasem. Tego typu rozwiązanie da Wam gwarancję utrzymania w łazience odpowiednio wysokiej temperatury.

Nieco inny przelicznik należy stosować, gdy wybieracie grzejnik do gorzej ocieplonej łazienki. Stosunek mocy grzewczej do powierzchni powinien w takim pomieszczeniu wynosić co najmniej 120 W na metr kwadratowy. Maksymalna powierzchnia łazienki, w której możecie wykorzystać grzejnik 1500 W, spada więc do mniej więcej 12 m2.

Grzejnik łazienkowy 1500 W biały

Z klasycznymi aranżacjami łazienki kojarzy się zwykle grzejnik łazienkowy 1500 W biały. Ten uniwersalny kolor pasuje do niemal każdej łazienki. Nie oznacza to jednak, że montując grzejnik łazienkowy 1500 watów w bloku czy domu jednorodzinnym, jesteście ograniczeni tylko do modeli w kolorze białym.

W ofercie wielu producentów znajdziecie także grzejniki łazienkowe czarne, antracytowe czy nawet modele w kolorze złotym lub miedzianym. Po takie modele możecie sięgnąć w przypadku wielu nowoczesnych aranżacji. Grzejnik łazienkowy 1500 W czarny może być elementem wyposażenia przestronnej łazienki w stylu industrialnym. Z kolei model w kolorze złotym lub miedzianym możecie wykorzystać w eleganckiej łazience nowoczesnej, lub wnętrzu inspirowanym ekstrawaganckim stylem glamour.

Istotny jest nie tylko kolor, ale również sposób podłączenia grzejnika. To, czy lepszy będzie grzejnik łazienkowy 1500 W boczny, czy model podłączany w inny sposób, zależy oczywiście od układu Waszej łazienki i rozkładu przyłączy instalacji wodnej.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.