Current Image

Filtry

DYWANY ORIENTALNE

7 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany orientalne

Perskie, tureckie czy inspirowane motywami dalekowschodnimi dywany orientalne w wielkim stylu powróciły na nasze salony. Dywany orientalne ozdobione są barwnymi motywami roślinnymi, gwiazdami czy szachownicami. Przeważa kolorystyka czerwona, dostępne są jednak również dywany orientalne szare, brązowe czy beżowe.

Jeszcze do niedawna dywany orientalne mogły nam się kojarzyć z tanimi reprodukcjami z czasów PRL. Dziś dobrej jakości dywany orientalne stają się ozdobą domowych aranżacji w różnych stylach. Projektanci wnętrz pokazali nam już nieraz, że dywan orientalny może być piękną ozdobą nie tylko tradycyjnego, ale również nowoczesnego wnętrza.

W wydaniu najbardziej klasycznym orientalne dywany kojarzą nam się z zabytkowymi wnętrzami, antykami i ciężkimi, drewnianymi meblami w kolonialnym stylu. Coraz częściej sięgamy jednak po orientalne dywany, urządzając wnętrza w innych stylach. Dywany perskie czy tureckie są hitem na przykład we wnętrzach w stylu boho. W takich aranżacjach orientalny dywan możemy zestawić na przykład z meblami rattanowymi i terakotą.

Dywany orientalne to również strzał w dziesiątkę w przypadku aranżacji w stylu etno. W takich ciepłych eklektycznych wnętrzach barwny orientalny dywan sprawdzi się idealnie. Wbrew pozorom dywany orientalne można wykorzystać również w bardziej nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dywan orientalny świetnie komponuje się z jasnymi, naturalnymi materiałami. Niewielkich rozmiarów dywan orientalny możemy więc wykorzystać w salonie urządzonym w stylu skandynawskim.

Dywany orientalne Komfort

Oferta sklepu internetowego Komfort obejmuje kilkadziesiąt wzorów dywanów inspirowanych orientalnymi motywami. Dywany orientalne Komfort to między innymi modele wykonane z naturalnej wełny. Cechują się dużą trwałością i bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dywany orientalne Komfort to jednak również praktyczne dywany syntetyczne: polipropylenowe, poliestrowe, akrylowe, czy dywany z wiskozy. Są one niezwykle miłe w dotyku, lekkie i odporne na zabrudzenia.