Current Image

Filtry

DYWANY INDUSTRIALNE

962 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany industrialne

Surowa prostota i funkcjonalny minimalizm. Tak pokrótce można opisać styl industrialny we wnętrzach. Moda na fabryczne, industrialne wnętrza przybyła do nas zza oceanu, a korzenie tego trendu sięgają jeszcze pierwszej połowy XX wieku. Minimalistyczne i pełne przestrzeni wnętrza w stylu industrialnym cieszą się dużą popularnością do dziś.

Zastanawiacie się, jaki dywan wybrać do wnętrza w stylu industrialnym? Wśród dywanów industrialnych królują przede wszystkim modele w stonowanych kolorach, takich jak szarości, beże czy złamana biel. W takim nowoczesnym, surowym salonie czy sypialni sprawdzą się na przykład dywany industrialne w geometryczne wzory. Odpowiednie będą zarówno proste paski, jak i dywany industrialne w romby, trójkąty, sześciany itd. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu akcentu kolorystycznego, możemy zdecydować się na szary industrialny dywan z elementami w kolorze miedzianym, żółtym, złotym czy czerwonym.

Dywan industrialny – naturalny czy syntetyczny?

Wybierając dywan industrialny, mamy do dyspozycji kilka możliwości. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są syntetyczne dywany industrialne. Największą popularnością wśród takich modeli cieszą się dywany industrialne z przędzy heat set frise. Są to specjalnie uszlachetnione włókna polipropylenowe. Dzięki nowoczesnym metodom obróbki włókna polipropylenowe stają się niezwykle sprężyste i miłe w dotyku. Dywany heat set frise powstały jako tańsza alternatywa dla naturalnych dywanów wełnianych. Decydując się na polipropylenowy dywan industrialny, otrzymamy produkt odporny na zabrudzenia oraz wilgoć i cechujący się wysoką trwałością. W ofercie sklepu internetowego Komfort dostępne są również dywany industrialne z innych syntetycznych materiałów. Są to między innymi akrylowe czy poliestrowe dywany industrialne. Ich główną zaletą jest to, że nie tracą swoich oryginalnych kolorów nawet po długim użytkowaniu.

Jeśli mimo wszystko preferujemy naturalne materiały, możemy postawić na dywany industrialne wełniane lub bawełniane. W takim przypadku musimy się jednak liczyć z nieco większym wydatkiem. Dywany industrialne z wełny czy bawełny będą wymagały również nieco więcej pracy przy codziennej pielęgnacji i czyszczeniu.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.