Current Image

Filtry

DYWANY WE WZORY ETNO

81 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany we wzory etno

Do motywów dekoracyjnych pochodzących z różnych tradycyjnych kultur świata sięgają często nie tylko projektanci mody, ale również projektanci różnego rodzaju dekoracji i tekstyliów do wnętrz. Świetnym przykładem takich inspiracji są dywany we wzory etno, które w tej czy innej postaci pojawiają się często wśród popularnych trendów wnętrzarskich. Dywan we wzory etno to element, który może wnieść do naszego wnętrza odrobinę egzotyki i ciepła. Dzięki dużemu wyborowi tego rodzaju dywanów możemy znaleźć dywan etno pasujący do prawie każdego wnętrza.

Dywany etniczne – jakie wzory są na topie?

W sklepie internetowym Komfort dostępnych jest ponad 100 wzorów dywanów etnicznych inspirowanych przeróżnymi kulturami z całego świata. Są to zarówno dywany we wzory etno wykonane z praktycznych i odpornych na zabrudzenia włókien syntetycznych, jak i naturalne, bawełniane dywany. Do kilku najpopularniejszych wzorów należą:

  • ⚬ Dywany etniczne południowoamerykańskie – ozdobione przeróżnymi motywami charakterystycznymi dla tradycyjnych kultur Ameryki Środkowej i Południowej. Dominują wśród nich dywany w stylu etno utrzymane w ciepłych kolorach, jak różne odcienie koloru żółtego, pomarańczowego czy czerwonego. W kategorii tej często można znaleźć dywany etno z frędzlami oraz bardzo praktyczne dywany etno tkane na płasko.
  • ⚬ Afrykańskie dywany w stylu etno to wzory nawiązujące do sztuki ludowej czy architektury kontynentu afrykańskiego. Do tej kategorii możemy zaliczyć zarówno dywany etniczne inspirowane motywami z różnych kultur Afryki Środkowej i Południowej, jak i klasycznymi marokańskimi mozaikami z północy kontynentu.
  • ⚬ Dywany etno nawiązujące do polskiego folkloru ozdobione różnymi motywami z naszej rodzimej kultury ludowej. Najbardziej charakterystyczne w tej kategorii są kolorowe dywany etno w paski inspirowane tęczowymi łowickimi strojami ludowymi.
  • ⚬ Dywany etniczne nawiązujące do tradycyjnych, orientalnych dywanów perskich czy tureckich. Tego rodzaju dywany etno przeżywają obecnie prawdziwy renesans i wykorzystywane są w różnych wnętrzarskich aranżacjach.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane Porady