leftImage
Wyprzedaż -50%
Wielka wyprzedaż dywanów. Nawet do -50%. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DYWANY OWALNE WEŁNIANE

15 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Dywany wełniane owalne

Dywany wełniane owalne to dodatek, który sprawdzi się w różnych wnętrzarskich stylach. W zależności od tego, jaki kolor i wzór owalnego wełnianego dywanu wybierzemy, może on być elementem prawie każdej mieszkaniowej aranżacji. Jednak atrakcyjny wygląd to nie jedyna zaleta dywanów wełnianych owalnych. Ten naturalny materiał ceniony jest od wieków przede wszystkim ze względu na swoje właściwości. Jeśli chodzi o kształt, to dywany owalne najlepiej połączyć z innymi dekoracjami czy dodatkami o zaokrąglonych kształtach. Może to być na przykład lustro w owalnej ramie czy okrągły stolik kawowy. Natomiast jeśli w naszej aranżacji dominują kąty proste, to lepszym wyborem będzie klasyczny dywan prostokątny.

Dywany wełniane owalne w sklepie Komfort to zarówno nowoczesne wzory, jak i klasyczne modele inspirowane orientalnymi dywanami perskimi. Wśród nowoczesnych dywanów wełnianych dużą popularnością cieszą się wełniane dywaniki shaggy. Po taki owalny dywan z wełny możemy sięgnąć, na przykład urządzając wnętrze boho czy też salon w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

Dywany owalne z wełny – zalety

  • Dywany owalne z wełny mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Taki dywan pomoże nam więc ogrzać pomieszczenie i skutecznie odizoluje nas od chłodnej podłogi.
  • Owalny dywan wełniany będzie również pełnił w pomieszczeniu rolę naturalnego regulatora wilgoci. Wełna wchłania bowiem nadmiar wilgoci z powietrza i uwalnia ją, gdy powietrze stanie się zbyt suche.
  • Dobrej jakości wełniany dywan owalny o gęstym splocie będzie bardzo trwały i odporny na odkształcenia. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany przez nas owalny dywan z wełny posiada certyfikat Woolmark. Jest to potwierdzenie, że dywan został w 100% wykonany z dobrej jakości naturalnej wełny.
  • Dywany wełniane pomagają również tłumić dźwięki i wyciszyć pomieszczenie. Z tego względu dywan wełniany owalny może sprawdzić się jako dodatek do sypialni.
  • Wełniane dywany owalne są również stosunkowo odporne na plamy i zabrudzenia. Musimy jednak uważać, aby ewentualne zabrudzenia nie weszły w strukturę włókien.

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.