Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Salon z jadalnią w bloku

Produkty w tym stylu

komoda 139,8x86x38,1 cm, front MDF foliowany

1099,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
witryna wysoka 1-drzwiowa, 50x195x38,1 cm

799,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
-19
stół rozkładany 135-184x86 cm, dąb wotan

539,00 zł/szt

669,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 669,00 zł

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia
krzesło na nogach, siedzisko drewno, białe

239,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Salon z jadalnią w bloku

Salon w bloku to miejsce do zadań specjalnych. Powinien pomieścić strefę wypoczynkową, pełnić funkcję reprezentacyjną, a także zapewnić komfort użytkowania wszystkim domownikom. Gdy jeszcze stoi przed nim wyzwanie wydzielenia przestrzeni jadalnianej – bez dobrego planu ani rusz. Jednak paradoksalnie „trudne przypadki” zmuszają do sięgnięcia po nieoczywiste rozwiązania, które summa summarum – zapewniają oryginalne i jedyne w swoim rodzaju efekty. Wejdźmy zatem do salonu z jadalnią w bloku, który zaskoczy Cię funkcjonalnością nie ustępując kroku względom estetycznym.

Wydzielenie stref

Pierwszym zadaniem w aranżacji salonu z jadalnią jest wydzielenie stref pomieszczenia. Pozwoli to uniknąć chaosu, częstych zmian koncepcji, a także sytuacji, w których końcowy efekt nie przewiduje 60 cm przejścia między ścianą, a kanapą. I tutaj należy zadać sobie kilka pytań. Czy zależy nam na salonie z narożnikiem XL? Regałem eksponującym piękną zastawę? A może na odczuciu przestrzeni i wizualnej lekkości? Na początku warto wydzielić miejsce na stół, aby zapewnić wygodny dostęp między kuchnią, a strefą jadalnianą. Należy pamiętać także o tym, aby strefa telewizora znajdowała się w możliwie zacienionym miejscu – promienie słoneczne odbijające się na ekranie obniżają jakość obrazu. Ponadto w salonie z jadalnią utrzymanym w stylu nowoczesnym należy unikać symetrycznej i ciężkiej zabudowy. Wyższe regały powinny znajdować się w pobliżu tych niższych, wiszące przy stojących, a zabudowane obok przeszklonych bądź otwartych.

Optymalne przechowywanie

Aby utrzymać we wnętrzu porządek i wizualny ład, należy pamiętać o miejscu do przechowywania – także w salonie z jadalnią. Doskonałą alternatywą jest konfigurowalny system meblowy Carrara, który można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, a także warunków pomieszczenia. Meble Carrara dostępne w sześciu różnych kolorach oraz wykończeniach powierzchni pozwalają stworzyć unikalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycję, którą wyróżnia także bogaty wybór uchwytów. Białe meble na wysoki połysk w salonie z jadalnią pozwolą powiększyć optycznie przestrzeń, drewnopodobna struktura zapewni przytulność i rustykalny akcent, szary front z frezowaną strukturą wniesie atmosferę skandynawskiej prostoty, a czerń wykreuje elegancki kontrast i nutę nowoczesności.

Lekkość materiałów i jasna kolorystyka

Jak zapewnić lekkość niewielkiej przestrzeni salonu z jadalnią, na której dzieje się wiele? Przede wszystkich należy celować w naturalną i jasną kolorystykę. Biel, beż, szarość oraz neutralne barwy ziemi potrafią dyskretnie wprowadzić optyczną lekkość do środka. Ponadto w małym salonie mile widziana jest także połyskująca powierzchnia mebli, która odbijając światło tworzy wrażenie większej przestrzeni. Godnym uwagi elementem są także naturalne struktury, imitujące powierzchnię drewna, a także lekkie tekstylia takie jak prześwitujący w oknach len. W salonie z jadalnią w bloku warto wyeksponować światło – zarówno naturalne, jak i sztuczne. Za dnia promienie słońca zaglądające do wnętrza stworzą naturalnie piękną scenerię dodającą wnętrzu energii. Zaś wieczorami efektowna kompozycja świetlna w postaci lamp centralnych, reflektorów oraz bocznych kinkietów pozwali wykreować kameralną i nastrojową atmosferę strefy wypoczynkowej oraz jadalnianej.

Udostępnij inspirację