Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Podłoga w stylu industrialnym

Produkty w tym stylu

deska barlinecka, 1-lamelowa, olejowana, dąb

259,00 zł/m2

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Podłoga w stylu industrialnym

Nowojorskie lofty, zamieszkiwane przez singli prowadzących filmowy tryb życia, wyprowadziły się na cały świat, a także zmieniły lokatorów. Aktualnie salony w stylu industrialnym są jedną z najczęściej stosowanych aranżacji. Prezentują się ponadczasowo, nieszablonowo, pozwalają wyrazić artystyczną fantazję, a także pozostawiają przestrzeń na indywidualne pomysły. I chociaż beton ciągle ma się świetnie, to drewniana podłoga w stylu industrialnym stała się wiodącym pokryciem mniejszego, jak i dużego salonu w stylu loft. Ociepla wnętrze, a jednocześnie prezentuje swój mocny charakter z akcentem na „r”. Którą wybrać? Sprawdź naszą kultową propozycję.

Efekt postarzenia

Cechą charakterystyczną podłogi do salonu w stylu industrialnym jest jej surowość. Można pójść na całość i zdecydować się na podłogę betonową lub imitującą beton. Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego – takie wnętrze z niewielką ilością naturalnego światła może stworzyć ponury efekt. Dużo bardziej uniwersalnym rozwiązaniem do salonu w stylu loftu jest podłoga drewniana dąb vermont, która także prezentuje cały wachlarz naturalnych elementów. Widoczne słoje, sęki, różnice kolorystyczne i rysy przypominające pęknięcia tworzą bardzo autentyczny wygląd, który daje wrażenie, jakby natura wprowadziła się do środka. Zaprezentowana na zdjęciu podłoga drewniana dąb vermont odgrywa tutaj główną rolę, a każdy z akcentów kolorystycznych, tylko eksponuje naturalny charakter podłogi do salonu w stylu industrialnym.

Idealny duet

Co wybrać: salon z drewnem na podłodze, czy może salon z cegłą na ścianie? Dobra wiadomość brzmi - nie musisz wybierać. Te dwa naturalne materiały – drewniana podłoga w stylu industrialnym oraz ściana z cegłą - czują się doskonale w swoim towarzystwie, dlatego stanowią wiodący duet w każdym salonie w stylu loftu. Kropką nad „i” będą tutaj betonowe wykończenia i płyty imitujące beton. Gdy wnętrze skupia monochromatyczne wyposażenie, pozbawione wzorów, można śmiało poeksperymentować z różnorodnością faktur. A szczególnie wtedy, gdy ich wspólnym mianownikiem jest naturalność.

Jak ocieplić podłogę w stylu industrialnym?

Chociaż salon w stylu loftu bywa „pochmurny” i lubuje się w surowym betonie, cegle i deskach, to mile widziane są tutaj kolorowe akcenty. I to nie byle jakie, a zielona kanapa w salonie, stolik na żółtych nogach, postfabryczna lampa malowana na niebiesko, jak również żeliwne schody w miętowym odcieniu. Nawet dwa pojedyncze elementy w soczystym kolorze, rozmieszczone w różnych strefach pomieszczenia i odbijające się na brązowo-szarym tle, zmieniają ostateczny efekt salonu w stylu loft o 180 stopni.

Udostępnij inspirację